Reedycja debiutanckiej płyty Świetlików

Debiutancka płyta zespołu poety Marcina Świetlickiego doczekała się reedycji. Grupa do końca roku zagra również kilka koncertów z utworami ze wspomnianego krążka.

Okładka płyty „O.gród K.oncentracyjny”

Po dwudziestu latach od premiery, pierwszy album grupy Świetliki zatytułowany „O.gród K.oncentracyjny” doczekał się reedycji. I to nie byle jakiej, bo wzbogaconej o niepublikowanej do tej pory wersje utworów z dwóch pierwszych sesji nagraniowych oraz archiwalne zdjęcia zespołu. To wszystko w formie CD oraz na winylu. Analogowa forma albumu wydana zostanie na podwójnym 180-gramowym winylu w limitowanej edycji pięciuset sztuk. Premiera płyty kompaktowej już w najbliższy poniedziałek, natomiast płyty woskowe trafią do sprzedaży końcem listopada. Obie wersje zamawiać można już teraz na stronie wydawcy karrot.pl/ogrodkoncentracyjny.

„O.gród K.oncentracyjny” to jedna z najważniejszych polskich płyt po 1989 roku. Wydana pierwotnie w 1995 roku przez wytwórnię Music Corner, do dzisiaj stanowi przykład doskonałego połączenia formy i treści na płaszczyźnie muzycznej i tekstowej. Podstawę liryczną albumu stanowią wiersze lidera zespołu Marcina Świetlickiego – poety, dziennikarza, prozaika, laureata liczny nagród (m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich w 1996 roku, Paszportu „Polityki” w kategorii Literatura w 1994 roku oraz Nagrody Literackiej Gdynia w 2009 roku). W 2014 roku płytę „O.gród K.oncentracyjny” zaliczyłem do dwudziestu pięciu najlepszych polskich płyt ostatniego 25-lecia.

Zespół Świetliki reedycję swojej debiutanckiej płyty połączy z trasą koncertową, z którą na przestrzeni listopada i grudnia odwiedzi dziesięć polskich miast. Poniżej daty potwierdzonych występów, na których grupa wykonywać będzie również utwory z krążka „O.gród K.oncentracyjny”.

5 listopad – Gdynia, Ucho
6 listopada – Ostróda, sala kameralna Amfiteatru
20 listopada – Warszawa, Fabryka Trzciny (koncert w ramach imprezy „10 lat Karrot Kommando”)
27 listopada – Szczecin, Hormon
28 listopada – Poznań, Scena pod Minogą
29 listopada – Sosnowiec, Remedium
4 grudnia – Wrocław, Stary Klasztor” (koncert w ramach imprezy „10 lat Karrot Kommando”)
9 grudnia – Łódź, Festiwal Puls Literatury
11 grudnia – Kraków, Rotunda

Szczegółowe informacje dotyczące koncertów (m.in. ceny biletów i godziny rozpoczęcia) dostępne są u organizatorów w poszczególnych miejscowościach. (MAK/materiały prasowe)

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.