Koncert: Organek w Piwnicach TCK (20.11.2015 r., Tarnów)

Dwudziestego listopada w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpi projekt muzyczny Tomka Organka.

Tomek Organek

Tomek Organek w Tarnowie pojawić miał się już w sierpniu tego roku. Jako gość specjalny koncertu „Wojtek Klich i Goście” miał zagrać i zaśpiewać na dziesiątej edycji festiwalu Był Sobie Blues. Niestety, choroba gardła, jakiej nabawił się w trakcie własnej trasy koncertowej, zmusiła go do odwołania swojego przyjazdu do małopolskiego miasta. Organizatorzy imprezy (Tarnowskie Centrum Kultury), pomysłodawca festiwalu (Wojtek Klich) i sam artysta doszli jednak do wniosku, że tak tej sytuacji zostawić nie można. Ustalono, że Organek ze swoim muzycznym projektem powróci do Tarnowa w listopadzie. Konkretnie dwudziestego dnia tego miesiąca.

Organek to bez wątpienia muzyczne wydarzenie 2014 roku, które już w tym roku przerodziło się w topową gwiazdę polskiego rocka. Kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka, którego debiut płytowy „Głupi” wyraźnie zdominował rynek wydawniczy w Polsce na przestrzeni ostatnich miesięcy. Laureat licznych nagród (m.in. Mateusz Trójki 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyka 2015) oraz uczestnik i headliner największych polskich festiwali (m.in. Męskie Granie, Warsaw Orange Festival, Woodstock).

W ramach występów na żywo muzyka zespołu, który oprócz lidera tworzą Adam Staszewski (bas), Robert Markiewicz (perkusja) i Tomasz Lewandowski (klawisze), wymyka się jednoznacznym rockowym aranżacjom zawartym na płycie „Głupi”, pchając grupę bardziej w stronę spektaklu, w którym improwizacja i nieskrępowana ekspresja sceniczna przyciągają coraz większe rzesze słuchaczy poszukujących tego, co unikatowe, wolne i prawdziwe. Świadkami tego będą ci, którzy 20 listopada zdecydują się przyjść na koncert w Piwnicach TCK. (MAK/materiały prasowe)

Organek
20 listopada 2015 r.
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów)
Start: godzina 20:00
Bilety: w przedsprzedaży 40 złotych (w Biurze Obsługi TCK, Rynek 5) oraz 50 złotych w dniu koncertu.

Jedna uwaga do wpisu “Koncert: Organek w Piwnicach TCK (20.11.2015 r., Tarnów)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.