Posłuchaj: Leman Acoustic „Sadness of Daydreming”

Swoją premierę ma dzisiaj nowa płyta projekt Leman Acoustic. Blog AxunArts jest jednym z patronów medialnych wydawnictwa.

Leman Acoustic (foto: Oskar Olczak/materiały prasowe)

Leman Acoustic to polski wokalista i autor piosenek. Debiutował w 2009 roku otwierając drugi dzień OFF Festivalu. Do tej pory ukazały się jego trzy epki: „Sounds of the Past” (2010), „Whispers of Loneliness” (2010) i „Sophisticated Point of View” (2011). Od 2012 roku, kiedy to na antenie radiowej Trójki wyemitowane zostały jego piosenki „Holes” i „Lonely Hearts”, utwory Leman Acoustic dość często goszczą w różnych trójkowych audycjach.

Dzisiaj, tj. 24 października, artysta zaprezentował swój nowy album zatytułowany „Sadness of Daydreming”. Na płytę złożyło się jedenaście utworów, wśród nich singiel „Please Close the Door”, do którego teledysk w lipcu tego roku pojawił się teledysk. Materiał z „Sadness of Daydreming” uznać należy za niemal w pełni autorski, bowiem tylko jeden utwór napisany został przez inną osobę niż Leman Acoustic (chodzi konkretnie o piosenkę „Comeback” Karoliny Szymczak). Instrumentarium wykorzystane do realizacji tła muzycznego stanowią gitara akustyczna, na której gra lider zespołu, oraz wiolonczela (Małgorzata Jarek), kontrabas (Klaus Tudyka) i perkusja (Robert „Borsuk” Kucharczyk). Gościnnie w dwóch utworach pojawia się Bartosz Księżyk.

Całej płyty, nad którą patronat objął blog AxunArts, można posłuchać online korzystając chociażby z poniższego playera.

Płyta „Sadness of Daydreaming” doczeka się także dzisiaj premiery koncertowej. W Krakowie w klubie Cafe Szafe o godzinie 20. rozpocznie się występ, na którym Leman Acoustic zaprezentuje utwory z nowego krążka. Bilety w cenie 10 złotych są do nabycia w kasie klubu. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.