Koncert: XXII Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha (30 i 31.10.2015 r., Tarnów)

Tarnowskie Centrum Kultury i Wojtek Klich zapraszają na 22. edycję Zaduszek Dżemowych. Tegoroczna odsłona imprezy będzie wyjątkowa, bo zamiast jednego koncertu odbędą się dwa.

Zdjęcie z Zaduszek Dżemowych z 2010 roku (foto: Mateusz Zaczkiewicz)

W atmosferze dnia Wszystkich Świętych, w blasku świec, w klimacie jesiennej nostalgii muzyka zmarłych artystów robi wyjątkowe wrażenie. Zainicjowane przed laty przez Wojtka Klicha Zaduszki Dżemowe są aktualnie jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez cyklicznych w Tarnowie. Niepowtarzalny klimat koncertu potęgują przeżycia związane z odwiedzaniem grobów bliskich. Zaduszki Dżemowe są niezwykłym „spotkaniem” z nieżyjącymi muzycznymi gwiazdami.

W 2011 roku Zaduszki Dżemowe obchodziły swoją „osiemnastkę”. Z tej okazji koncert odbył się w Tarnowskim Teatrze, gdzie dokonano też nagrania płyty live z udziałem publiczności. Wydany materiał, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie można nabyć także podczas tegorocznego koncertu (więcej informacji o samym albumie tutaj).

Pomysł na Zaduszki Dżemowe narodził w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla – lidera grupy Dżem. Był to rok 1994. W hołdzie Riedlowi w Tarnowskim Centrum Kultury zorganizowano pierwszy koncert. Od tamtej pory impreza stała się corocznym, kultowym wydarzeniem muzycznym Tarnowa, które każdego roku przybiera nowego charakteru. Każda edycja wywołuje niezwykłe emocje i wspomnienia o bliskich nam zmarłych. Słuchając utworów nieżyjących artystów, granych na żywo, można poczuć, jak bardzo bliskie jest to, co po nich zostało. Na przestrzeni tych wszystkich lat, na zaproszenie Wojtka Klicha, podczas Zaduszek Dżemowych swoją obecność zaznaczyli m.in.: Jerzy Styczyński (Dżem), Adam Otręba (Dżem), Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof „Zalef” Zalewski, Jacek Dewódzki (ex-Dżem), Piotr Lubertowicz, Maciej Maleńczuk, Liam McMurray (Irlandia), Robert Lubera. Kto będzie gościem specjalnym tegorocznych Zaduszek? To, jak zawsze, będzie tajemnicą do ostatniej chwili.

Tegoroczna edycja imprezy będzie wyjątkowa, bowiem zamiast jednego koncertu odbędą się dwa – 30 i 31 października. Zorganizowanie drugiego koncertu to ukłon w stronę tych wszystkich, którzy w latach poprzednich chcąc nabyć bilety musieli obejść się smakiem. Nie jest bowiem tajemnicą, że wejściówki na Zaduszki Dżemowe zostają wyprzedane nawet w kwadrans. Czy w tym roku każdy chętny zdobędzie swój upragniony bilet? Życząc powodzenia dodaję, że przedsprzedaż wejściówek startuje 26 października w TCK o godzinie ósmej. (MAK/materiały prasowe)

XXII Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha
Koncert #1: 30 października 2015 r. (piątek)
Koncert #2: 31 października 2015 r. (sobota)
Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)
Start obu koncertów: godzina 20:00
Bilety: 35 złotych
Sprzedaż biletów prowadzona będzie w TCK od 26 października od godziny 8:00.
Ilość miejsc ograniczona; jedna osoba zakupić może maksymalnie cztery bilety.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.