Patronat: Koncert premierowy ManyPro i Kto Jest Kim w Klubie Kuchnia (24.10.2015 r., Tarnów)

W sobotę 24 października w tarnowskim Klubie Kuchnia odbędzie się koncert dwóch lokalnych projektów hip-hopowych. Wydarzenie związane jest z premierami płyt duetów ManyPro i Kto Jest Kim.

Kto Jest Kim (foto: kadr z klipu)

Duety ManyPro (Many i Promil) i Kto Jest Kim (Kita i Mauy) to projekty złożone z postaci zasłużonych dla tarnowskiego hip-hopu. Szczere utwory oraz ciągłe dążenie do poprawy swoich umiejętności w sztuce rymotwórczej sprawiły, że raperzy zaskarbili sobie w ostatnich latach szacunek i sympatię słuchaczy z małopolskiego miasta. Ich wspólny koncert, jaki odbędzie się 24 października, będzie dobrą okazją do tego, aby wspomniany wcześniej szacunek okazać przez czynny udział w zabawie pod sceną.

Okazją do spotkania w Klubie Kuchnia (dawne Lychee) będą nowe płyty duetów. Projekt ManyPro końcem września do dyspozycji fanów oddał album zatytułowany „Stary początek”. Czternaście utworów zebranych na krążku nagranych zostało na bity lokalnego producenta o pseudonimie Songo, który w przeszłości współpracował m.in. z Fu, Sokołem, Dixon37 i weteranem tarnowskiego rapu – Normanem. Pierwszym singlem promującym „Stary początek” był utwór „EKG”, który znalazł się na składance „Drużyna Mistrzów 3”.

Kto Jest Kim to tarnowski duet hip-hopowy stworzony przez lokalnych raperów i aktywistów miejskiej sceny – Kitę i Mauyego. Obaj panowie kojarzeni są z utworów, które w większym lub mniejszym stopniu zdobywały uznanie w oczach fanów z Tarnowa (a być może i całego kraju). Ze szczególnie dobrym odbiorem spotkał się numer „Psst Psst”, w którym Kita kilka lat temu oddał hołd jednemu z elementów kultury hip-hop, jakim jest graffiti. Wspólna płyta, o której więcej pisałem tutaj, to efekt przyjaźni, wspólnych pasji i muzycznych zainteresowań, a także nowy rozdział w rapowym życiu artystów. AxunArts objęło materiał ten patronatem medialnym.

Program sceniczny obu duetów wzbogacony zostanie udziałem gości. Koncertowy wieczór w Klubie Kuchnia rozpocznie się jednak od występów supportów. Całość swoją obecnością za gramofonami uświetni Pan M. Początek o godzinie 20.

Bilety w cenie 8 złotych do nabycia przy wejściu w dniu koncertu. Panie do godziny 23. wchodzą za darmo. AxunArts jest jednym z patronów medialnych wydarzenia. (MAK)

ManyPro, Kto Jest Kim + goście i supporty
24 października 2015 r.
Klub Kuchnia (ul. Mościckiego 8, Tarnów)
Start: godzina 20:00
Bilety: 8 złotych (do godziny 23:00 panie wchodzą za darmo)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.