Wydawnictwo Karrot Kommando świętuje 10-lecie!

Płyty, koncerty i specjalny jubileuszowy album z fotografiami – to tylko część niespodzianek przygotowanych dla słuchaczy przez wydawnictwo Karrot Kommando. Firma świętuje w tym roku swoje dziesięciolecie.

Mija właśnie dziesięć lat od kiedy Karrot Kommando zaczęło swój oficjalny żywot. Udało nam się przez ten okres stworzyć artystyczną platformę dla działań wielu artystów. Zaczęliśmy od reggae, aby stać się wytwórnią otwartą na różne kierunki muzyczne. Wspólnym wyznacznikiem została jedynie wysoka jakość wydawanych przez nas nagrań i organizowanych koncertów” – czytamy w oficjalnej wiadomości wystosowanej do mediów. Z okazji jubileuszu wydawnictwo przygotowało dla słuchaczy kilka niespodzianek.

Earl Jacob (foto: materiały prasowe)

Karrot Kommando to przede wszystkim wydawnictwo płytowe, dlatego celebracja dziesięciolecia nie może odbyć się bez premier. We wrześniu albumem „Projekt.Kolberg” zadebiutuje grupa InFidelis. W październiku ukaże się długo oczekiwana, nowa płyta Kapeli ze Wsi Warszawa oraz drugi album Earl Jacoba. Przypominam, że w wydaniu tego krążka pomóc mógł każdy z nas. To jednak nie koniec nowości. W listopadzie do sprzedaży trafi wspólny materiał tria Pablopavo/Iwanek/Praczas.

Mało? – Mamy w planach sporo wznowień, w tym niektóre po raz pierwszy u nas. Mowa m.in. o reedycji kultowej „Wiosny Ludu” Kapeli ze Wsi Warszawa z licznymi dodatkami, winylowych reedycjach „Ogrodu Koncentracyjnego” Świetlików oraz „Telehonu” Pablopavo, reedycji „Rzeki życia” Ras Luty z dodatkami i innych kluczowych płytach Karrot – wyliczają włodarze wydawnictwa. Światło dzienne ujrzy także płyta grupy Lelek, czyli nowego projektu Maćka Szajkowskiego.

Świetliki (foto: materiały prasowe)

Płyty to jedno, jednak każdy meloman ceni sobie również muzykę na żywo. Karrot Kommando nie zapomni także o tych słuchaczach. Idąc za przykładem lat ubiegłych, koncertowa jesień należeć będzie do artystów związanych z Karrot Kommando. Bardzo ciekawą trasę, zakładającą koncerty z utworami ze swej pierwszej płyty, zapowiadają Świetliki. Z kolei Kapela ze Wsi Warszawa promować będzie zupełnie nowy album koncertami w ramach trasy „Folk off! Tour”, na której pojawi się również Kapela Maliszów.

Urodziny wymagają osobnej imprezy. Karrot Kommando zorganizuje ich aż dwie. W Warszawie i we Wrocławiu odbędą się specjalne koncerty, których celem będzie celebracja dziesiątej rocznicy założenia wydawnictwa. Nikt nie ukrywa także chęci organizacji kolejnej edycji Karrot Kommando Karambolu. O tych koncertach, jak i innych występach zespołów reprezentowanych prze Karrot Kommando, szczegółowe informacje systematycznie pojawiać będą się na stronie karrot.pl/koncerty.

Karrotowi Artyści coraz częściej zdradzają talenty pozamuzyczne. Z tej właśnie przyczyny wydawnictwo zdecydowało się stopniowo rozwijać projekt książkowy. Nowy rozdział w historii firmy rozpocznie się od wydania albumu ze zdjęciami z dziesięciu lat historii Karrot Kommando autorstwa Bartka Murackiego. Do książki dołączone zostanie DVD z ostatniego Karrot Kommando Karambolu.

Wydawnictwu Karrot Kommando, jako niedawny blogowy dziesięciolatek, gratuluję dekady w branży, nie bania się promowania ambitnych projektów muzycznych oraz ciągłego trwania na wysokim poziomie. Życzę jednocześnie kolejnego dziesięciolecia (przynajmniej!), którym będzie można chwalić się tak samo dumnie, jak ostatnimi latami. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.