Tarnowskie koncerty w ramach Festiwalu Emanacje 2015

Trwa trzecia edycja Festiwalu Emanacje. Impreza kolejny raz zawita również do Tarnowa.

3. Międzynarodowy Festiwal Muzyki – Emanacje

Festiwal Emanacje to letnia propozycja dla melomanów z Małopolski. Trzecia edycja imprezy, której centrum są Lusławice, to kolejna okazja, aby posłuchać na żywo gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej oraz najlepszych artystów tak zwanego młodego pokolenia. Na tegoroczną odsłonę Festiwalu złoży się czterdzieści koncertów, które zagrają m.in. Scharoun Ensemble Berlin, Nelson Goerner, Belcea Quartet, Philharmonia Quartet Berlin, Lutosławski Youth Orchestra, Agata Szymczewska, Adam Bałdych, trio Krzysztofa Herdzina i Marek Napiórkowski.

Trzy z zaplanowanych na ten rok koncertów odbędą się w Tarnowie. Najbliższy z nich już w sobotę 18 lipca. Tego dnia w Sali Lustrzanej zagra Tarnowska Orkiestra Kameralna. W programie usłyszymy dwa utwory Romualda Twardowskiego („Koncert Staropolski” i „Tryptyk Mariacki”), „Canzona di Barocco” Henryka Czyża oraz I Koncert c-moll, op. 35, na fortepian, trąbkę i orkiestrę smyczkową Dymitra Szostakowicza (ten ostatni zinterpretują pianistka Ewelina Panocha i trębacz Marian Magiera). Wstęp na koncert jest wolny, jednak pula darmowych biletów została już wyczerpana.

Adam Bałdych (foto: materiały prasowe)

Dwa kolejne występy odbędą się już w sierpniu. Najpierw, 1 sierpnia, odbędzie się koncert skrzypków jazzowych. Dla tarnowskiej publiki zagrają tego dnia dzisiejsi wirtuozi smyczków: Ari Poutiainen (Finlandia), Adam Bałdych i Mark Feldman (USA). Na scenie zaprezentuje się również Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio w składzie: lider na fortepianie, Maciej Adamczak (kontrabas) i Dawid Fortuna (perkusja).

Dźwięki instrumentów smyczkowych rozbrzmiewać będą w Tarnowie również 22 sierpnia, kiedy to w mieście usytuowanym nieopodal Góry Świętego Marcina zagra projekt Dawid Lubowicz Jazz Ensemble. Na scenie tego dnia zobaczymy lidera (skrzypce) i Krzysztofa Lenczowskiego (wiolonczela) wspartych członkami tria Krzysztofa Herdzina (Herdzin – fortepian, Robert Kubiszyn – bas, Cezary Konrad – perkusja). W programie koncertu przewidziano utwory autorstwa Dawida Lubowicza, Krzysztofa Lenczowskiego i Zbigniewa Seiferta.

Oba sierpniowe koncerty odbędą się na tarnowskim Rynku. Początek o godzinie 19., wstęp wolny. Pełny plan koncertów w ramach tegorocznych Emanacji dostępny jest na oficjalnej stronie festiwalu. (MAK/emanacje.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.