Znamy program 10. edycji festiwalu Był Sobie Blues

Już w sierpniu w Tarnowie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Był Sobie Blues. Muzyczna impreza zagości na Rynku już po raz dziesiąty.

Wojtek Klich

Był Sobie Blues jest zapoczątkowanym w 2006 roku corocznym świętem bluesa, podczas którego w Tarnowie spotykają się bluesowi „wyjadacze” oraz młode bluesowo-rockowe pokolenie. Dotychczas przed miejscową publicznością swoje muzyczne talenty prezentowali m.in. Maciej Maleńczuk, Romek Puchowski, Leszek Cichoński, Boogie Boys, Jan „Kyks” Skrzek, Kajetan Drozd i Limboski. W 2007 roku w ramach Festiwalu odbył się także specjalny koncert poświęcony osobie i twórczości Tadeusza Nalepy, którego gościem był m.in. lider zespołu TSA, Marek Piekarczyk. Organizatorem imprezy jest Tarnowskie Centrum Kultury, a jej pomysłodawcą i animatorem tarnowski muzyk – Wojtek Klich.

W tym roku pod tarnowskim Ratuszem wystąpią m.in. zespół Szulerzy, Marek Piowczyk Trio oraz solowy projekt Tomasza Organka znanego z grupy Sofa. Edycja imprezy sprzed dwóch wzbogacona została o koncerty z cyklu „Sam na sam z bluesem”. Inicjatywa kameralnych, klubowych prologów kontynuowana będzie również w tym roku. Akustyczne występy odbywać będą się w czwartki – dzień przed koncertami plenerowymi – w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury.

Poniżej szczegółowy plan dziesiątej edycji festiwalu Był Sobie Blues.

6 sierpnia – Sam na sam z bluesem (Piwnice TCK): Łukasz Jemioła
7 sierpnia – koncert plenerowy (Rynek): Marek Piowczyk Trio, Szulerzy
13 sierpnia – Sam na sam z bluesem (Piwnice TCK): Bluesferajna
14 sierpnia – koncert plenerowy (Rynek): Hard Rockets, Bluesferajna, MA
20 sierpnia – Sam na sam z bluesem (Piwnice TCK): Manfredi & Johnson
21 sierpnia – koncert plenerowy (Rynek): Jarek Tucki Trio, Manfredi & Johnson, Wojtek Klich i Goście (Organek)

Wstęp na koncerty z cyklu „Sam na sam z bluesem” za okazaniem biletu (10 złotych). Wejściówki trafią do sprzedaży 3 sierpnia i zakupić będzie je można w Biurze Obsługi TCK (Rynek 5). Początek o godzinie 20:00. Na piątkowe koncerty plenerowe, których początek zaplanowano na godzinę 19:00, wstęp będzie wolny. Po plenerowych występach organizatorzy zapraszają muzyków oraz publiczność do Klubu Przepraszam (Rynek 10) na jam session. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.