Patryk Kraśniewski Trio zadebiutuje za dwa tygodnie

Nieco ponad dwa tygodnie przed premierą debiutanckiego albumu, Patryk Kraśniewski – lider jazzowego projektu Patryk Kraśniewski Trio – prezentuje jego okładkę i zaprasza do obejrzenia krótkiego materiału, zapowiadającego nadchodzące wydawnictwo.

Okładka płyty „Less is Bless” (foto: materiały prasowe)

Album „Less is Bless” powstał w trakcie kilkudniowej sesji nagraniowej w studio RecPublica. To jedno z niewielu miejsc w naszym kraju, które dysponuje wyjątkowym fortepianem Fazioli, a właśnie tego instrumentu Patryk Kraśniewski pragnął użyć do nagrania swojego debiutu. Oprócz perłowego brzmienia klawiszy, na płycie usłyszeć będzie można perkusję w wykonaniu Jerzego Markuszewskiego oraz odrobinę elektroniki autorstwa Piotra Lewańczyka, który w trakcie sesji odpowiedzialny był za dźwięki Mooga oraz kontrabasu. Trudno spodziewać się więc płyty jazzowej w dosłownym i pełnym tego słowa znaczeniu, co jednak – znając zamiłowanie do łamania stereotypów Patryka Kraśniewskiego – nie powinno nikogo szczególnie dziwić.

Na co dzień muzyk współpracuje z artystami poruszającymi się po nieco innych niż jazz, obszarach muzycznych – wystarczy wspomnieć grupę Vavamuffin, Spokoarmię koncertującą z Mariką czy zespół towarzyszący Ras Lucie. Brał on również udział w pracach nad płytą elektronicznego projektu Agi Brine oraz Leny Romul.

Już na początku wakacji – dzięki zwycięstwie w konkursie „Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca – pianista będzie miał szansę zaprezentować swoje drugie oblicze. Dodatkowo, oficjalna premiera płyty „Less is Bless” zbiegnie się w czasie z premierą koncertową projektu. Jedenastego lipca Patryk Kraśniewski Trio wystąpi w ramach Warsaw Summer Jazz Days w Soho Factory. Warto podkreślić, że są oni jednymi z najmłodszych artystów, zaproszonych do udziału w tym wydarzeniu.

Albumu zespołu Patryk Kraśniewski Trio zakupić można w tzw. przedsprzedaży. Każda płyta nabyta w ten sposób, zostanie podpisana przez muzyków. Zakupu dokonać można na stronie wydawnictwa Karrot Kommando. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.