Wzorem lat ubiegłych końcem czerwca w ramach Europejskiego Stadionu Kultury/Wschodu Kultury w Rzeszowie odbędzie się koncert pod nazwą Art Celebration.

Jak podkreślają pomysłodawcy wydarzenia, Zbigniew Jakubek i Bartłomiej Skubisz, tegoroczna edycja koncertu Art Celebration skupiona będzie na pokazaniu nowych trendów w polskiej muzyce miejskiej i alternatywnej z elementami elektroniki, jazzu i nowych brzmień. To wszystko w połączeniu z wizualizacjami skoncentrowanymi na kwestiach industrializacji i urbanizacji ma dać efekt końcowy, który zadowoli nawet najwybredniejszych odbiorców. Krótkie formy wideo z myślą o koncercie zostaną przygotowane przez rzeszowskich filmowców – Huberta Gotkowskiego i Adama Lamparta, którzy ruszą w Podkarpacie i uwiecznią kolej, lotnictwo, ciekawą architekturę miejską, a także charakterystyczne gałęzie przemysłu. Wszystko w sposób niestandardowy z odciśniętym piętnem artystycznej wizji autorów.

Gwiazdą koncertu, jaki odbędzie się 28 czerwca na rzeszowskim Rynku, będzie Smolik – wybitny producent i multiinstrumentalista, autor pięciu albumów solowych oraz osoba odpowiedzialna za brzmienie płyt takich wykonawców, jak chociażby Maria Peszek („Maria Awaria”, 2008), Katarzyna Nosowska (m.in. „Sushi”, 2000) i Maryla Rodowicz („Jest cudnie”, 2008). Na jesień tego roku wydawnictwo Kayax zapowiedziało premierę nowej płyty Andrzeja Smolika, jaką artysta wyda wspólnie z brytyjskim songwriterem, muzykiem i wokalistą tworzącym pod pseudonimem Kev Fox. Materiał muzyków zapowiada od niedawna utwór „Run”, którego posłuchać można poniżej. Obaj artyści mają już za sobą kilka koncertów, podczas których publika miała okazję przedpremierowo posłuchać wybranych kompozycji, jakie znajdą się na albumie. Rzeszowski koncert będzie kolejną sposobnością do tego, aby zapoznać się z materiałem duetu Smolik/Kev Fox zanim ukaże się on w formie płyty CD. Występ uświetnią również specjalni goście, których personalia na ten moment pozostają tajemnicą.

Koncert Smolika i Kev Foxa poprzedzi showcase trzech filarów wydawnictwa U Know Me Records. Swoje kompozycje zaprezentują czołowi producenci i didżeje polskiej sceny muzyki elektronicznej: Daniel Drumz, Kixnare i Mr Krime, którym towarzyszyć będzie AC Band w składzie: Jan Emil Młynarski (perkusja), Robert Cichy (gitara) i Tomek Nowak (trąbka). Podczas występu zostaną zaprezentowane krótkie formy wideo autorstwa wspomnianych wcześniej Huberta Gotkowskiego i Adama Lamparta.

W ramach Art Celebration: Urban Sound & Vision odbędą się również imprezy towarzyszące: before party w klubie Estrada Cafe, warsztaty didżejskie prowadzone przez Mr Krime’a i spotkanie z twórcą wydawnictwa U Know Me Records, Marcinem Groszkiewiczem. Poniżej harmonogram wydarzeń tegorocznej edycji Art Celebration.

27 czerwca
Art Celebration Before Party
Estrada Caffe (Rynek 26, Rzeszów)
DJ sets: Daniel Drumz, Kixnare, Mr Krime
Start: godzina 22:00

28 czerwca
Art Celebration – Urban Sound & Vision
Rynek w Rzeszowie
U Know Me Records Showcase: Daniel Drumz, Kixnare, Mr Krime + AC Band
Smolik/Kev Fox + goście
Start: godzina 19:00

Wydarzenia dodatkowe w klubie festiwalowym:
Warsztaty Didżejskie: prowadzenie Mr Krime
Spotkanie: Marcin „Groh” Groszkiewicz – twórca i szef U Know Me Records

Art Celebration to projekt mający na celu eksplorowanie różnych gatunków muzycznych i wszelakich aspektów sztuki, łączenie ich ze sobą, generowanie twórczych spotkań ich przedstawicieli. Pierwsza edycja koncertu, poświęcona hybrydzie jazzu i rapu, odbyła się w 2013 roku, a jej gwiazdami byli m.in. Dean Brown, Ten Typ Mes i siostry Przybysz. Druga edycja odbyła się w roku ubiegłym pod szyldem Eastern Roots. Ideą koncertu było ukazanie muzyki wschodu Europy, wschodu Polski oraz elementów folkloru w nowoczesnej, otwartej formule łącząc wschodnie korzenie z muzyką improwizowaną i nowoczesną.

Blog AxunArts jest jednym z patronów medialnych koncertu. (MAK/materiały prasowe)

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.