Juwenalia Tarnowskie 2015: Znamy program imprezy!

Tegoroczna edycja Juwenaliów Tarnowskich to cztery dni imprez i wydarzeń dla studentów oraz mieszkańców miasta.

Studenci przejmą kontrolę nad miastem w czwartek, 28 maja, bezpośrednio przed V Juwenaliowym Przedwieczorem Kabaretowym w Teatrze im. L. Solskiego. Na godzinę 18.00 zaplanowano krótką uroczystość otwarcia Juwenaliów Tarnowskich. Zaraz po przekazaniu studentom klucza do bram miasta, na scenie zaprezentuje się Kabaret Niepoprawnych Optymistów oraz Tarnowska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna Divina in Misericordia. Muzyczny akcent w przedwieczorze kabaretowym nie jest przypadkowy. – Już po raz piąty w ramach Juwenaliów odbędzie się Przedwieczór Kabaretowy. Z okazji tego małego jubileuszu, zdecydowaliśmy się zaprosić orkiestrę kameralną do wykonania dosyć nietypowego koncertu muzyki filmowej. Popularne utwory znane z małego i dużego ekranu zabrzmią na klasycznych instrumentach, a wszystko to będzie okraszone zabawnym komentarzem dyrygenta orkiestry – zapowiada Jakub Kajmowicz, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów PWSZ w Tarnowie oraz główny koordynator Juwenaliów Tarnowskich 2015. Bilety wstępu na to wydarzenie w jubileuszowej cenie 5 złotych dostępne będą w kasie teatru.

Kolejnym flagowym wydarzeniem Juwenaliów Tarnowskich jest piątkowa impreza znana wszystkim kinomanom – Nocny Maraton Filmowy. W tym roku projekcja trzech filmowych hitów znanych z dużego ekranu odbędzie się równolegle z Wielkim Grillowaniem na terenie kampusu uczelni. Wstępbezpłatny dla wszystkich. Początek o godzinie 18.00, tradycyjnie w Auli PWSZ. – W trakcie projekcji, a w szczególności w przerwach pomiędzy filmami, będzie można posilić się potrawami z grilla. Dodatkowo, podczas jednej z przerw, planujemy wraz z całą widownią zrealizować krótkie nagranie do jednej z najpopularniejszej kompilacji nietypowych, ciekawych i śmiesznych filmów w serwisie Youtube. Finalna formuła naszego filmu będzie zależeć w dużej mierze od przybyłych widzów – mówi Jakub Kajmowicz.

Koncert główny Juwenaliów Tarnowskich połączony z Piknikiem Studenckim zaplanowano na sobotę, 30 maja, na stadionie KS Błękitni przy ulicy Piłsudskiego 32. Od godziny 14.00 na studentów i mieszkańców czekać będą liczne atrakcje piknikowe, m.in. pokaz sprzętu i balonów lotniczych. Nie zabraknie cateringu i ogródka piwnego, czyli obowiązkowych pozycji tworzących piknikowy klimat.

Strachy na Lachy podczas Juwenaliów Tarnowskich 2011 (foto: M. Zaczkiewicz/axunarts.pl)

Od godziny 16.00 rozpocznie się muzyczna część Juwenaliów. Pierwsze w roli supportów na scenie zaprezentują się lokalne zespoły, wśród nich m.in. Hideaway – laureat drugiego Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Około godziny 18.40 pojawi się pierwsza z gwiazd wieczoru – Bas Tajpan & Bob One, duet intensywnie koncertujący, grający muzykę reggae oraz raggamuffin. Około godziny 20.00 swój wielki powrót do Tarnowa zaliczą Strachy Na Lachy, których wokalista i lider Krzysztof „Grabaż” Grabowski obchodził niedawno jubileusz 30-lecia twórczości. Kolejna gwiazda, to kolejny gatunek muzyczny. Około godziny 22.00 przyjdzie czas na polski rap. Jego reprezentantem będzie KaeN – twórca znany z występów w charakterystycznej, czarnej masce rodem z horroru, reprezentant najprężniej działającej wytwórni hip-hopowej w Polsce, jaką jest Prosto Label.

KaeN (foto: materiały prasowe)

Do północy, czyli końca sobotniej imprezy, rozbrzmiewać będzie muzyka serwowana przez profesjonalnego didżeja. Mając na uwadze późną porę, organizatorzy Juwenaliów Tarnowskich proszą okolicznych mieszkańców o wyrozumiałość i o włączenie się do zabawy. – Święto studentów jest raz w roku. W tym czasie odbywają się imprezy o różnym charakterze od lat pozwalające zacieśnić więzi pomiędzy mieszkańcami miasta a studentami. Co roku na stadionie K.S. Błękitni bawi się kilkutysięczny tłum. Mam nadzieję, że i te ostatnie dni maja spędzimy razem, a późno pora sobotnich koncertów nie będzie dla nikogo przeszkodą – mówi Jakub Kajmowicz, główny koordynator Juwenaliów Tarnowskich 2015.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej mają bezpłatny wstęp na koncert główny połączony z Piknikiem Studenckim. Na pozostałych studentów oraz osoby niestudiujące czekają bilety w cenie 10 złotych (w przedsprzedaży w sieci sklepów Al. Capone oraz w Gemini Park Tarnów na stoisku w pobliżu strefy gastronomicznej). Wejściówki będzie można zakupić także bezpośrednio przed koncertami w kasie KS Błękitni.

Juwenalia to dla studentów chwila oddechu przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną, dla pozostałych uczestników mogą stanowić odskocznię od trudów dnia codziennego. Nie inaczej będzie w niedzielę, 31 maja, podczas Dnia Sportu i Muzyki na terenie kampusu PWSZ przy ul. Mickiewicza 8. Na małej scenie zagrają finaliści drugiej edycji Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego, a studenci Instytutu Ochrony Zdrowia otworzą swoje sale ćwiczeń. Nie zabraknie stoisk i punktów, gdzie będzie można uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach fitness, badaniach wad postawy u dzieci i dorosłych, pomiarach ciśnienia i poziomu cukru we krwi, pokazach i treningach w wykonaniu profesjonalnego strongmana, konkursach i konkurencjach sprawnościowych. Wstęp bezpłatny dla wszystkich chętnych, a całość wydarzenia przyjmie formę pikniku o charakterze rodzinnym.

W każdy wieczór tegorocznej edycji święta żaków (28-31 maja), wszyscy studenci bawić będą się w najstarszym tarnowskim klubie Blue Velvet przy ul. Krakowskiej 8. Klubowa Inauguracja Juwenaliów Tarnowskich już w czwartek o godzinie 21.00. W sobotniej imprezie swój udział zapowiedziały gwiazdy, które wcześniej wystąpią na głównej scenie usytuowanej na stadionie KS Błękitni.

To już piąta edycja Juwenaliów Tarnowskich organizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Tarnowie i po raz pierwszy we współpracy z Instytutem Badań Społeczno-Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego. Tegoroczna edycja imprezy będzie również piątą z kolei pod patronatem AxunArts.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich imprez i wydarzeń w ramach Juwenaliów Tarnowskich 2015 dostępne są na stronie juwenaliatarnowskie.pl oraz w mediach społecznościowych pod specjalnym hasztagiem #JuwenaliaTarnowskie. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.