Hideaway laureatem Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego

Poznaliśmy laureata tegorocznej edycji Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego. Finał, który odbył się we wtorkowe popołudnie, wygrała grupa Hideaway.

Wzorem roku ubiegłego, organizatorzy Juwenaliów Tarnowskich w ramach otwartego plebiscytu postanowili wybrać support koncertu głównego. – Głównym celem Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego Szkół Ponadgimnazjalnych jest rozwijanie zdolności muzycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz promocja ich twórczości, a także danie im szansy zaistnienia przed szerszą publiką – zaznaczył przedstawiciel organizatorów Mateusz Michalik. – Obecność na juwenaliowej scenie jest jedną z form takiej promocji.

Po wstępnej selekcji zgłoszeń, we wtorkowe popołudnie o godzinie 16. w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zaprezentowało się pięć zespołów: tarnowskie kapele Mercurius i Klaustrofobia, Anvils z Radłowa, The Riddle z Krakowa oraz pilźnieński Hideaway. Wykonawcy poruszali się w szeroko pojmowanej muzyce rockowej, jednak każdy z nich zadbał o różnorodność stylistyczną: od melodyjnego metalu, przez rock’n’roll, aż po grunge. Pomimo krótkiego muzycznego stażu części z grup, oprócz coverów mieliśmy okazję usłyszeć sporo autorskich kompozycji.

Laureatem przeglądu został ostatecznie zespół Hideaway, którego muzycy o całej inicjatywie dowiedzieli się… od rodzica jednego z członków. – Mój tata słuchał radia, w którym podano informację o przeglądzie. Zadzwoniłem do mnie, ja przekazałem to reszcie zespołu – relacjonował tuż po triumfie perkusista Hideaway, Dawid Kita. Wtórowała mu wyraźnie rozradowana wokalistka, Katarzyna Kurek: – Ludzie w nas nie wierzyli. Pomimo małych potknięć cały czas robiliśmy swoje, wspieraliśmy się nawzajem. Cieszę się, że udało się nam wygrać.

Jury w składzie: Karolina Gibki (przewodnicząca kapituły, aktorka Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego, absolwentka PWST we Wrocławiu), Łukasz Grygiel (dziennikarz telewizyjny i radiowy, pracownik tarnowskiego oddziału radia Eska), Szymon Dulęba (gitarzysta, wokalista, były członek zespołu Sayes) oraz moja skromna osoba, przed ogłoszeniem ostatecznego werdyktu zaznaczyło, iż poziom tegorocznej edycji przeglądu był wysoki i wyrównany, a zespoły, jakie wzięły udział w finale, mają przysłowiowe „papiery na granie”. Od siebie mogę tylko dodać, że obrady nie były może bardzo burzliwe, ale intensywne, a sama decyzja nie należała wcale do najłatwiejszych. Na korzyść zwycięskiej grupy przeważyły jednak: w pełni autorski repertuar, dobra współpraca członków zespołu na scenie, muzykalność oraz lekkość wykonania trzech zaprezentowanych utworów.

Grupa Hideaway w nagrodę wystąpi 30 maja jako support podczas finałowego koncertu Juwenaliów Tarnowskich 2015, których program zaprezentowany zostanie na początku maja. Dodatkowo dla laureata przeglądu ufundowana została nagroda w postaci ośmiu godzin do wykorzystania w jednej z lokalnych profesjonalnych sal prób. Natomiast zespoły The Riddle i Mercurius, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, dostaną szansę zagrania swoich utworów podczas Dni Zdrowia – imprezy, która 31 maja odbędzie się na terenie kampusu PWSZ w Tarnowie. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.