„Dźwięki i szwy”, czyli cykl spotkań wokół muzyki i mody

„Dźwięki i szwy” to cykl wydarzeń – didżej setów, wykładów, warsztatów, koncertów, spotkań z artystami, naukowcami i projektantami – przygotowanych przez BWA w Tarnowie, skupiony wokół dwóch wiodących tematów: muzyki i mody.

W ramach „Dźwięków i szwów” każdego miesiąca – od kwietnia do listopada (z wakacyjną przerwą) – w BWA w Tarnowie odbywać będą się spotkania z Marcinem Dymiterem (muzyka) i Marcinem Różycem (moda). Do udziału w cyklu prowadzący zaprosili gości specjalnych. W dziedzinie muzyki będą to: Marcin Borchardt, Joanna Bronisławska (Asi Mina), Dariusz Brzostek, Tomek Chołoniewski, Flora Quartet, Ludomir Franczak. W tematyce mody swoją wiedzę przekażą: Janusz Noniewicz, Marzena Nowak, Agata „Endo” Nowicka i Damien Ravn.

Marcin „Emiter” Dymiter (foto: materiały prasowe)

Czego możemy spodziewać się po wydarzeniach oraz ich prowadzących? W ramach części muzycznej, czyli Tracklisty będącej edukacyjną formą audio łącząca dj set z rodzajem wykładu, Marcin Dymiter zaprezentuje muzykę ciekawą, przekraczającą standardowe myślenie gatunkowe oraz artystów idących swoimi szlakami, otwierających nową perspektywę. Każdy z uczestników wykładów otrzyma listę prezentowanych utworów z nazwiskami kompozytorów i szereg linków internetowych, gdzie można znaleźć informację o muzyce współczesnej. – Wróćmy do kultury słuchania – apeluje Dymiter, autor instalacji dźwiękowych, słuchowisk radiowych, muzyki do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych.

Marcin Różyc natomiast opowie nie tylko o tym, jaka jest współczesna moda, ale także o tym, czym jest moda w ogóle. Moda jest dziedziną kultury mocno związaną z gospodarką, światopoglądem, nastrojami społecznymi, władzą, mediami i polityką. Moda jest „produktem intelektualnym” zanurzonym w rynku. Autor książki „Nowa moda polska” postara się również udowodnić, że mody, w pewnym sensie, nie ma, że jest tworem, abstrakcyjnym, wyobrażeniowym, uzależnionym od uczuć. Podczas spotkań wspólnie z zaproszonymi gośćmi opowiedzą o różnych aspektach mody, nie tylko o jej koneksjach artystycznych.

Podsumowaniem cyklu będzie wydanie bezpłatnej publikacji przybliżającej oba tematy.

Poniżej harmonogram przedwakacyjnych spotkań w ramach cyklu „Dźwięki i szwy”.

13 kwietnia (poniedziałek) – Marcin Różyc (Nowa Moda, wykład wprowadzający, godz. 18:00)
22 kwietnia (środa) – Marcin Dymiter (Tracklista: muzyka improwizowana + koncert Tomka Chołoniewskiego [perkusja], godz. 18:00)
12 maja (wtorek) – Marcin Różyc + Kazimiera Szczuka (Nowa Moda, godz. 18:00)
30 maja (sobota) – ASI MINA „GŁOSka” (warsztaty* dźwiękowe cz. 1, godz. 15:00)
30 maja (sobota) – Marcin Dymiter (Tracklista: muzyczny recykling, godz. 19:00)
30 maja (sobota) – koncert ASI MINA (godz. 20:00)
31 maja (niedziela) – ASI MINA „GŁOSka” (warsztaty* dźwiękowe cz. 2, godz. 11:00)
8 czerwca (poniedziałek) – Marcin Dymiter („Nasłuchiwanie, czyli jak otwierać uszy?” warsztaty* rodzinne, godz. 17:00)
9 czerwca (wtorek) – Marcin Dymiter (Tracklista: field recording + wykład dra hab. Dariusza Brzostka [UMK Toruń] „(Pod)słuchanie. O dźwiękach tła w muzyce, nagraniach i plenerze”, godz. 18:00)
13 czerwca (sobota) – Marcin Różyc + Damien Ravn (Nowa Moda, godz. 18:00)

Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w siedzibie BWA Tarnów (ul. Słowackiego 1, tzw. Pałacyk Strzelecki) jest bezpłatny. Uczestnictwo w warsztatach również jest bezpłatne, wymaga jednak wcześniejszego zapisu (mailowego: kubisztal@bwa.tarnow.pl lub telefonicznego: 606 146 520; ilość miejsc ograniczona).

Plakat promujący cykl „Dźwięki i szwy” (foto: materiały prasowe)

„Dźwięki i szwy” są kontynuacją cieszących się popularnością wykładów, które w 2014 roku w BWA w Tarnowie prowadzili Marcin Dymiter (tracklista) oraz Marcin Różyc (nowa moda). Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Tarnowa. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.