II Tarnowski Przegląd Muzyczny: przyjdź, wygraj i wystąp na Juwenaliach Tarnowskich!

Wystartowały zapisy do drugiej edycji Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego, którego główną nagrodą jest występ podczas finałowego koncertu Juwenaliów Tarnowskich 2015.

Chcesz zagrać przed taką publicznością? (foto: Jakub Seruś/materiały prasowe Juwenaliów Tarnowskich)

UWAGA! Z przyczyn niezależnych od organizatorów, termin Przeglądu został przesunięty na 28 kwietnia. Tym samym termin zgłoszeń zespołów został przesunięty do dnia 24 kwietnia.

Wzorem roku ubiegłego organizatorzy Juwenaliów Tarnowskich postanowili jeden z zespołów, jakie zagrają podczas finałowego koncertu imprezy, wyłonić w ramach otwartego plebiscytu. Głównym celem Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego Szkół Ponadgimnazjalnych jest rozwijanie zdolności muzycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz promocja ich twórczości. Jak można dobrze zacząć swoją przygodę ze sceną? Na przykład występując jako support podczas jednej z większych imprez plenerowych w mieście, jaką niewątpliwie są Juwenalia Tarnowskie.

Sam Przegląd ma charakter konkursu, w którym udział mogą wziąć amatorskie zespoły muzyczne (tj. bez ważnego kontraktu płytowego), uprawiające wszystkie gatunki szeroko pojętej muzyki. Dzisiaj, 17 marca, wystartował pierwszy etap zabawy, czyli nadsyłanie zgłoszeń. Wszystkie chętne grupy muzyczne spełniające warunki określone przez regulamin (ten dostępny jest tutaj) mają czas na podjęcie decyzji do 12 24 kwietnia. Wiadomości zawierające wypełnione karty zgłoszeniowe (wzór do sprawdzenia na Facebooku) przesyłać należy na adres przegladmuzyczny@gmail.com.

Spośród nadesłanych propozycji organizatorzy wyselekcjonują pięć zespołów, które zaproszone zostaną na finał Przeglądu, który odbędzie się 21 28 kwietnia w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Laureata, którego wybierze powołane specjalnie na tę okazję jury, poznamy jeszcze tego samego dnia.

Wasabi – laureat I Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego (foto: Łukasz Kieroński/materiały prasowe Juwenaliów Tarnowskich)

Przypominam, że w roku ubiegłym Tarnowski Przegląd Muzyczny zwyciężyła grupa Wasabi, która w nagrodę zaprezentowała się podczas finału Juwenaliów Tarnowskich. Główną gwiazdą całej imprezy była formacja Vavamuffin, a swoje koncerty zagrali jeszcze m.in. Bracia Figo Fago oraz Kuba Knap. Co warte podkreślenia, sam konkurs cieszył się zainteresowaniem nie tylko zespołów z Tarnowa, czego przykładem dębicka kapela BloodHunt – jeden z piątki finalistów pierwszej edycji Przegladu. Po szczegółowe informacje na temat projektu odsyłam na Facebook. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.