Koncert: Irena Santor w Centrum Sztuki Mościce (16.04.2015 r., Tarnów)

Bardzo dobra wiadomość dla tarnowskich fanów talentu Ireny Santor. Pierwsza Dama polskiej piosenki w kwietniu zaśpiewa w Centrum Sztuki Mościce.

Irena Santor to artystka, której przedstawiać nie trzeba. W latach 50. związana z zespołem Mazowsze, by później postawić na karierę solową. Lata działalności na polskiej scenie przełożyły się na wielki szacunek u kilku pokoleń słuchaczy oraz zasłużenie na przydomek Pierwszej Damy polskiej piosenki. Laureatka wielu festiwali piosenkarskich (w tym międzynarodowych), na koncie której znajdziemy masę przebojów, jak chociażby „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Szanowny panie Balzac”, „Małe mieszkanko na Mariensztacie”, „Zaczekajmy z tą miłością”. W zasadzie można by wymieniać w nieskończoność.

Dyskografia Ireny Santor to liczne tytuły wydawane niemal w każdej możliwej formie – do tzw. gramofonowych pocztówek, przez płyty gramofonowe (typu singiel oraz longplay), kasety magnetofonowe i płyty CD. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat ukazały się trzy solowe płyty wokalistki: „Kręci mnie ten świat” (2010), „Zamyślenia” oraz „Punkt widzenia” (oba krążki z 2014 roku). Podczas tarnowskiego recitalu nie zabraknie zapewne utworów z nowej płyty (o czym świadczyć może koncertowy plakat), a także największych szlagierów. Podsumowując krótko: 16 kwietnia trzeba być w Centrum Sztuki Mościce! (MAK)

Irena Santor
16 kwietnia 2015 r.
Centrum Sztuki Mościce (ul. Traugutta 1, Tarnów)
Start: godzina 18:00
Bilety: 60 złotych
(do nabycia w siedzibie radia RDN Małopolska oraz w CSM)

Edycja (9.03.2015 r.): Z moich wiadomości wynika, że bilety na koncert zostały już wyprzedane.

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.