BBC Sound of 2015: Miejsce drugie dla…

Poznaliśmy laureata drugiego miejsca plebiscytu BBC Sound of 2015.

James Bay (foto: facebook.com/jamesbaymusic)

Dziennikarze i krytycy muzyczni wchodzący w skład jury tegorocznego plebiscytu BBC Sound of sprawili małą niespodziankę. James Bay, który przez wielu uznawany był za głównego kandydata do wyróżnienia, zajął ostatecznie drugie miejsce. Tym samym Anglik nie powtórzy osiągnięcia Adele, Sama Smitha, Jessie J i Ellie Goulding, którzy w latach poprzednich otrzymywali po dwie istotne nagrody przeznaczone dla młodych i perspektywicznych artystów: BRIT Awards w kategorii Critics’ Choice oraz wspomniane już BBC Sound of.

Dorastający w Hitchin w hrabstwie Hertfordshire James Bay ma na swoim koncie trzy epki (w tym dwie opublikowane w roku ubiegłym). Na 23 marca tego roku muzyk planuje premierę debiutanckiej płyty. Materiał nosił będzie tytuł „Chaos and the Calm” i ukaże się nakładem labelu Republic Records wchodzącego w skład grupy Universal.

W dniach wcześniejszych na falach brytyjskiej stacji radiowej ogłoszono nazwiska innych wyróżnionych artystów (w kolejności od miejsca piątego): mistrza spoken wordu George’a The-Poeta, amerykańskiego kompozytora, singwritera i rapera tworzącego pod pseudonimem Raury oraz londyńskiego rapera Stormzyego. Laureata pierwszego miejsca poznamy jutro. Wśród nominowanych pozostali jeszcze m.in. pop-folkowa wokalistka Rae Morris, poruszający się w stylistykach indie i pop angielsko-australijski zespół Sunset Sons oraz lubujący się w garażowym punku duet Slaves. Profile niektórych z nominowanych przedstawiałem tutaj. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.