Koncert: Włodzimierz Nahorny Trio w TCK (23.01.2015 r., Tarnów)

Włodzimierz Nahorny, jeden z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych, 23 stycznia wystąpi w Piwnicach TCK.

Włodzimierz Nahorny to postać niemająca sobie równych na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jest absolwentem PWSM w Sopocie. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Najważniejsze z nich to: I nagroda solistyczna i zespołowa na Jazz nad Odrą’64; II nagroda na Konkursie Młodych Muzyków Jazzowych w Wiedniu w 1966; I nagroda na Festiwalu Jazzowym w Wiedniu 1967, którą odebrał z rąk Duka Ellingtona; I nagroda na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu kolejno w 1972 i 1973 roku. Jest kompozytorem najsłynniejszej powojennej polskiej piosenki „Jej portret”. Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim Bim-Bomem, z zespołem Andrzeja Trzaskowskiego, Andrzeja Kurylewicza i wreszcie z Breakoutami w okresie ich największej popularności. Jego ogromną aktywność w ostatnich latach dokumentują płyty: „Ich portret”, „Kolędy na cały rok”, „Piosenki Lwowskie”, Nahorny/Szymanowski „Mity”, „Nahorny-Chopin – Fantazja Polska”, Nahorny/Karłowicz „Koncert”, Nahorny Trio „Dolce far niente… i nic więcej”, „Śpiewnik Nahornego” i Nahorny Sextet |Chopin Genius Loci”.

Nahorny, zwany także Chopinem polskiego jazzu, podczas tarnowskiego koncertu zaprezentuje utwory z najnowszego albumu zatytułowanego „Hope”. Album ten wykracza poza kanon tria jazzowego. Utwory nierzadko mają rozbudowane formy, a ich stylistyka łączy jazz ze współczesną kameralistyką.

Nahorny Trio wystąpi w Tarnowie w składzie: lider na fortepianie, Mariusz Bogdanowicz na kontrabasie oraz Piotr Biskupski na perkusji. (MAK/materiały prasowe)

Włodzimierz Nahorny Trio
23 stycznia 2015 r.
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów)
Start: godzina 19:30
Bilety: 35 złotych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.