Halla Nordfjörd w styczniu i lutym odwiedzi Polskę

Songwriterka z Islandii niedługo wypuści w Polsce płytę „Bridge”, a już na przestrzeni stycznia i lutego 2015 roku przyleci do naszego kraju na trasę koncertową.

Halla Nordfjörd (foto: Jarek Klamka/Borówka Music, materiały prasowe)

Kiedy Halla Nordfjörd przyleciała po raz pierwszy do naszego kraju, nikt do końca nie wiedział, czego się spodziewać po jej występach. Ostatecznie wszędzie grała dla pełnych sal kameralnych klubów. Jej druga wizyta w Polsce pokazała, jakie jest zainteresowanie muzyką z Islandii. Zagrała dwadzieścia koncertów (dzień po dniu!) – od morza aż po góry. Większość występów była wyprzedana. Występowała w największych miastach i małych miasteczkach. Przyjęcie polskiej publiczności zaskoczyło nawet samą artystkę. Nasza widownia niemal ją pokochała, o czym może świadczyć kilkaset sprzedanych płyt demo podczas tournee. Prasa również nie pozostawia wątpliwości, chwaląc zarówno jej muzyką, jak i zachowanie na scenie.

Zimą Halla Nordfjörd wydała debiutancki album „Bridge” (w Polsce premierę płyty zaplanowano na 29 grudnia, wydawcą jest Borówka Music/Smekkleysa Records). Teraz planuje już swój szósty przylot do Polski. Podczas trasy obejmującej dziesięć polskich miejscowości, wokalistka zaśpiewa autorskie utwory zarówno po angielsku, jak i po islandzku. Poniżej harmonogram występów Nordfjörd.

30 stycznia 2015 – Rzeszów, Bar/Lokal (+ CeZik & KlejNuty)
31 stycznia – Lanckorona, GOK (+ CeZik & KlejNuty)
1 lutego – Tarnów, TCK (+ CeZik & KlejNuty)
2 lutego .02 – Oświęcim – Cafe Bergson (Pl. Ks. Jana Skarbka 2) – g. 19
3 lutego – Pszczyna, Bugsy
4 lutego – Łódź, Z Innej Beczki
5 lutego – Oborniki Śląskie, Salonik 4 Muz
6 lutego – Kraków, Żaczek (+ Phillip Bracken (Australia), Sonia Pisze Piosenki)
7 lutego – Brwinów, Ośrodek Kultury OK
8 lutego – Poznań, Meskalina

Szczegółowe informacje dotyczące koncertów (m.in. ceny biletów oraz godziny rozpoczęcia) dostępne są u organizatorów w poszczególnych miejscowościach. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.