Seria wykładów Marcina Dymitera o muzyce współczesnej

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie przygotowało sporą niespodziankę dla miłośników współczesnych brzmień elektronicznych. W październiku i listopadzie odbędzie się bowiem seria spotkań z Marcinem Dymiterem, który opowie o nowej muzyce i zaprezentuje jej próbki.

Emiter (foto: materiały prasowe)

Wykłady i sety didżejskie zebrane pod wspólna nazwą Tracklista to edukacyjna forma audio, poprzez którą Emiter będzie chciał zaprezentować muzykę ciekawą, przekraczającą standardowe myślenie gatunkowe oraz artystów idących swoimi szlakami, otwierających nową perspektywę. Podczas trzech spotkań, jakie odbędą się w tarnowskim BWA na przestrzeni października (dwa terminy) i listopada (wykład w ramach festiwali ArtFest), każdy z uczestników otrzyma listę prezentowanych utworów z nazwiskami kompozytorów i szereg linków internetowych, pod którymi można będzie znaleźć informacje o muzyce współczesnej oraz zagadnieniach poruszanych podczas wykładów.

Prowadzący spotkania, Marcin „Emiter” Dymiter, na gruncie artystycznym porusza się w obszarze elektroniki i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Twórca map dźwiękowych, serii płyt „Pocztówki dźwiękowe” oraz projektu Field Notes. Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami, m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Anną Witkowską, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą, Jackiem Krawczykiem oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją. Gra także w projektach: niski szum, emiter_franczak audio video performance. Dymiter to także stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii, stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) i Fundacji Wyszehradzkiej (2012). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Poniżej terminy spotkań w ramach „Tracklisty”.

16 października (czwartek)
Tracklsita #1: Początki elektroniki, narodziny eksperymentu, kontynuacje

28 października (wtorek)
Tracklista #2: Na marginesie muzyki – ambient i field recording

25 listopada (wtorek; w ramach 11. Festiwalu Sztuki ArtFest 2014)
Tracklista #3: Dźwięk – język sztuki

Początek wszystkich spotkań o godzinie 18. w siedzibie tarnowskiego Biura Wystaw Artystycznych w Parku Strzeleckim (ul. Słowackiego 1). Wstęp na wszystkie wykłady jest darmowy. (MAK/materiały prasowe BWA)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.