Koncert: Gaba Kulka zagra w Marzeniu (06.11.2014 r., Tarnów)

Wczoraj, 2 października, rozpoczęła się przedsprzedaż biletów na tarnowski koncert wokalistki.

Odważny, niespokojny, głęboko osobisty album „The Escapist” muzycznie czerpie z klasyki lat siedemdziesiątych, nigdy nie tracąc z oczu współczesności. To pierwsza od pięciu lat studyjna płyta Gaby Kulki, zawierająca autorski materiał, który artystka promować będzie jesienią serią koncertów. W sumie zagra ich dwanaście, odwiedzając m.in. Poznań, Katowice, Łódź i Tarnów. Do tego ostatniego zawita 6 listopada. Koncert odbędzie się w Kinie Marzenie.

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Można powiedzieć, że jej muzyka to progresywny pop: pstrokata mieszanka gatunków, od fortepianowego rocka, przez jazz, po weillowski kabaret. Wydała w sumie trzy autorskie płyty: „Out”, pokryty złotem „Hat, Rabbit” i ubiegłoroczne „Wersje”. Artystka za swoja działalność twórczą nagrodzona została między innymi Fryderykiem (wokalistka roku 2009), Mateuszem Programu Trzeciego Polskiego Radia, główną nagrodą Transvocale we Frankfurcie. Gaba ma także na swoim koncie nominację do Paszportu „Polityki”. „The Escapist”, jej najnowszy i zarazem najlepszy album w dorobku, ukazał się we wrześniu tego roku. Materiał promowany jest przez teledysk zrealizowany do utworu „Wielkie wrażenie”.

Poniżej szczegółu tarnowskiego koncertu. Informacje na temat reszty występów w ramach jesiennej trasy dostępne są u organizatorów w poszczególnych miasta. (MAK/materiały prasowe)

Gaba Kulka
6 listopada 2014 r.
Kino Marzenie (ul. Staszica 4, Tarnów)
Start: godzina 20:00
Bilety: 30 złotych
(w przedsprzedaży od 2 października w kasie kina Marzenie oraz on-line na tck.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.