Finał inicjatyw w ramach Pracowni Aktywności Obywatelskiej

Już w najbliższą sobotę, 4 października, w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, młodzi autorzy projektów (Nie)Wielkie Historie Tarnowian oraz Miasto Myśli, przedstawią szerszej publiczności efekty swojej pracy.

Celem inicjatywy (Nie)Wielkie Historie Tarnowian jest zebranie przez młodych wolontariuszy kilkunastu opowieści mieszkańców Tarnowa, z których wynika pozytywny przekaz: że w Tarnowie można osiągnąć sukces (na różnych polach: przedsiębiorczości, kultury, sportu itp.), zrobić coś, co może być powodem do dumy dla mieszkańców miasta oraz zrealizować własne plany i marzenia. Inspirujące fragmenty tych historii zostały zilustrowane fotografiami. Tak powstały materiał wystawiony będzie 4 października podczas wernisażu w Piwnicach TCK oraz opublikowany w Internecie.

Miasto Myśli chce nadać miastu Tarnów nieco wyrazu. Projekt ten to oddolna młodzieżowa inicjatywa non-profit realizowana we wrześniu oraz październiku 2014 roku w Tarnowie. Jej celem jest rozwój kultury miasta poprzez zaangażowanie, aktywizację – i co najważniejsze – wysłuchanie młodych ludzi, zwrócenie uwagi na to, co mają do powiedzenia. Podczas trwania projektu udostępnione były miejsca w Tarnowie, w których każdy mógł zapisywać i zostawiać swoje myśli, opinie, refleksje dotyczące miasta za pośrednictwem dumkoboxów („dumka” w języku ukraińskim to opinia, zaś w białoruskim myśl; nazwa tak jest nawiązaniem do polsko-ukraińsko-białoruskiej współpracy w ramach Pracowni Aktywności Obywatelskiej, gdzie narodził się ten projekt). Najciekawsze myśli zostaną przedstawione tarnowskiej publiczności 4 października w Piwnicach TCK.

Muzycznie całą imprezę uświetni koncert tarnowskiego zespołu Fingers. Początek imprezy o godzinie 19. (MAK/materiały prasowe)

Finał tarnowskiej inicjatywy w ramach Pracowni Aktywności Obywatelskiej
4 października 2014 r.
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów)
Start: godz. 19:00
Wstęp wolny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.