Posłuchaj: Karate Free Stylers „Northern Youth”

Dzisiaj premiera pierwszego długogrającego albumu zespołu Karate Free Stylers.

Karate Free Stylers (foto: Joanna Tokarska/materiały prasowe)

Końcem lutego 2012 roku ukazała się druga epka olsztynian zatytułowana „No Matter What”. Od tamtego czasu Karate Free Stylers nie próżnowali. Wystąpili na Soundrive Fest w 2013 roku, wzięli udział w muzycznej części Warsaw Orlen Marathon i konkursie Męskiego Grania, kilka razy odwiedzili studio Programu Trzeciego Polskiego Radia, zagrali na Offsesji, koncertowali z Romantykami Lekkich Obyczajów, WLVS (Rosja), No Omega (Szwecja), Team Me (Norwegia), This Routine is Hell (Holandia), Magnificent Muttley, Handsome Furs (Kanada), Kometami i Kobietami. W tzw. międzyczasie muzycy cały czas pracowali nad materiałem na płytę, która właśnie dzisiaj, 23 września, ma swoją premierę.

Na „Northern Youth” składa się jedenaście kompozycji utrzymanych w brzmieniu lat dziewięćdziesiątych składów ze stanu Waszyngton. Post-punk miesza się z noise’em, noise łączy się z post-hardcore’em, w tle unosi się też najtisowy indie rock ze Stanów, a wszystko oplata nić grunge’u. Ta płyta pokazuje, jak Karate Free Stylers ewoluowali od czasu pierwszych nagrań, a każda kompozycja udowadnia, że materiał był dokładnie przemyślany. W skrócie: to dojrzała płyta. Tak, jak i zespół. Z całością zapoznać można się na łamach serwisu Bandcamp (player poniżej), a także zakupić w internetowym sklepie wydawnictwa fyh! records.

Premiera płyty połączona będzie z koncertem, który już dzisiaj odbędzie się w warszawskich Chmurach. Wydarzenie to rozpocznie również mini trasę promującą płytę, w ramach której Karate Free Stylers zagrają w Poznaniu (24.09), Olsztynie (26.09) i Giżycku (27.09). (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.