Pożar w Burdelu wyda album o Powstaniu Warszawskim

Piątego września ukaże się pierwsza płyta kabaretu Pożar w Burdelu, będąca studyjną rejestracją kultowego odcinka grupy, zatytułowanego „Gorączka powstańczej nocy”. Słuchowisko zawiera piosenki z przedstawienia prezentującego szaloną, alternatywną wizję Powstania Warszawskiego.

Okładka płyty „Gorączka powstańczej nocy”

Utwory z myślą o płycie zarejestrowane zostały w pełnym, oryginalnym składzie grupy. Wydawcą albumu jest Wytwórnia Krajowa, we współpracy z AGORĄ S.A. Wrześniowej premierze wydawnictwa towarzyszyć będzie specjalna sceniczna powtórka spektaklu, natomiast w dniach 2-6 sierpnia w Teatrze WARSawy grupa prezentuje sequel „Gorączka powstańczej nocy vol. II – Powrót Wiesława”.

Sami twórcy tak opisują swój cykl: – Warszawa 1944. Powstanie chyli się ku upadkowi. Artystyczny oddział powstańczy złożony z poetów, naukowców i aktorów ostrzeliwuje się na ostatniej barykadzie kultury. Artystyczni powstańcy otwierają tunel czasoprzestrzenny, którym poeta Wiesław udaje się po posiłki do współczesnej Warszawy. Wakacje w mieście. Szalone emocje. Trupy. Pościgi. Romanse. Powstańcza gorączka. Qui pro quo, jak w międzywojennej komedii!

„Gorączka powstańczej nocy” (foto: materiały prasowe)

Pożar w Burdelu to zjawiskowy kabaret, nawiązujący do najlepszych tradycji swego gatunku, tych spod znaku Zielonego Balonika czy kabaretu Olgi Lipińskiej. Od 2 lat społecznie zaangażowane spektakle Burdelu, w sposób niezwykle świeży parodiujące naszą rzeczywistość, przyciągają pełną widownię, m.in. do Nowego Teatru (gdzie wystąpili na zaproszenie Krzysztofa Warlikowskiego) czy Teatru Studio w PKiN. Latem wystawili swój program czterokrotnie podczas Open’er Festival w Gdyni.

W tym roku odebrali od gazety „Co Jest Grane” nagrodę Wdechy 2013 w kategorii Wydarzenie Roku. Na spektaklach PwB chętnie bywają osoby znane z kronik towarzyskich, a także osoby publiczne, dziennikarze, aktorzy czy politycy – w tym wielokrotnie parodiowana przez zespół Hanna Gronkiewicz-Waltz. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.