Był Sobie Blues po raz dziewiąty

W sierpniu w Tarnowie odbędzie się dziewiąta edycja imprezy Był Sobie Blues – Letni Festiwal Bluesa, którego pomysłodawcą i animatorem jest gitarzysta Wojciech Klich.

Wojciech Klich

Był Sobie Blues jest zapoczątkowanym w 2006 roku corocznym świętem bluesa, podczas którego w Tarnowie spotykają się bluesowi „wyjadacze” oraz młode blues-rockowe pokolenie. Dotychczas przed miejscową publicznością swoje muzyczne talenty prezentowali m.in. Maciej Maleńczuk, Romek Puchowski, Leszek Cichoński, Boogie Boys, Jan „Kyks” Skrzek, Kajetan Drozd i Limboski. W 2007 roku w ramach Festiwalu odbył się także specjalny koncert poświęcony osobie i twórczości Tadeusza Nalepy, którego gościem był m.in. lider zespołu TSA, Marek Piekarczyk.

W tym roku na zaproszenie Wojciecha Klicha – pomysłodawcy i animatora festiwalu – do Tarnowa przyjadą zespoły: Los Agentos i Kasa Chorych, duet Kulisz & Kielak oraz soliści: Magda Piskorczyk, Gienek Loska, Marcin Furmański i Marek „Sting” Popow. Koncerty, jak zawsze, odbywać będą się na tarnowskim Rynku. Wstęp wolny, początek o godzinie 19. Poniżej szczegółowa rozpiska występów.

1 sierpnia – Los Agentos, Magda Piskorczyk
8 sierpnia – Wojtek Klich i Goście (Gienek Loska, Marcin Furmański, Marek „Sting” Popow)
22 sierpnia – Kulisz & Kielak, Kasa Chorych

Kasa Chorych (foto: materiały prasowe)

Podobnie jak w latach wcześniejszych piątkowe muzykowanie po godzinie 22. z Rynku przenosić będzie się do klubu na jam session. Oficjalnym festiwalowym lokalem dziewiątej edycji imprezy będzie klub Przepraszam (Rynek 10).

Był Sobie Blues, który przez lata zdobył rzeszę wiernych fanów, w roku ubiegłym ewoluował. Ósma edycja imprezy wzbogacona została o koncerty z cyklu „Sam na sam z bluesem”. Pomysł kontynuowany będzie również teraz. Akustyczne występy odbywać będą się w czwartki – dzień przed koncertami plenerowymi – w Piwnicach Tarnowskie Centrum Kultury. Ich szczegóły niebawem. (MAK/materiały prasowe)

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.