Gold Song #215: „Całkiem nowe oblicze”

Już w najbliższą sobotę, 10 maja, w Tarnowie z okazji 20-lecia istnienia zespołu Slums Attack odbędzie się koncert Pei i didżeja Decksa. Niejako w ramach zapowiedzi tego wydarzenia przypominam jeden z numerów tego duetu.

Slums Attack przez większość słuchaczy kojarzone jest z dwoma postaciami: Peją i Decksem. Nie jest to jednak oryginalny, pierwszy skład SLU. Ta jakże ważna dla krajowej sceny hip-hopowej formacja założona została w pierwszej połowie lat 90. przez wspomnianego już Peję oraz Icemana. W tym składzie duet nagrał dwie płyty. W 1998 roku w składzie Slums Attack doszło do przetasowania: Icemana zastąpił DJ Decks, a tym samym warstwa liryczna utworów SLU całkowicie powierzona została Pei.

Rok 1998 to także premiera płyty zatytułowanej „Całkiem nowe oblicze” (tytuł nawiązywał oczywiście do zmian personalnych w SLU). Krążek wydany w barwach wytwórni Camey Studio jako pierwszy album sygnowany nazwą grupy zdołał uplasować się w pierwszej 50. najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Na popularnym OLiS-ie materiał osiągnął 34. pozycję. Co ciekawe, do żadnego z utworów zawartych na płycie nie zrealizowano wideoklipu. Promocja całości, nawet jak na końcówkę lat 90., również zostawiała wiele do życzenia. Sesja nagraniowa płyty „Całkiem nowe oblicze”, podobnie jak ma to miejsce w wielu innych przypadkach, pozostawiła po sobie materiały niewykorzystane i utwory, które ostatecznie nie zostały umieszczone na srebrnym krążku. Tak było m.in. z numerem zatytułowanym tak samo, jak płyta i to on jest właśnie dzisiejszym tematem przewodnim cyklu Gold Song.

Czy powyższy utwór zostanie zaprezentowany podczas tarnowskiego występu Pei i Decksa? Wątpliwe, aczkolwiek warto o nim wiedzieć. Szczegóły wspomnianego wcześniej koncertu tutaj. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.