Wasabi zwycięzcą 1. Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego

Skład zespołów, jakie wystąpią na tegorocznych Juwenaliach Tarnowskich, poszerzył się o kolejnego wykonawcę wyłonionego w Tarnowskim Przeglądzie Muzycznym, którym okazał się zespół Wasabi.

Celem Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego Szkół Ponadgimnazjalnych było rozwijanie zdolności muzycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz promocja ich twórczości. Przegląd miał charakter konkursu, w którym mogły wziąć udział amatorskie zespoły muzyczne uprawiające wszystkie gatunki szeroko pojętej muzyki młodych. Organizatorami I-go Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego były: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie i Rada Uczelniana Samorządu Studentów PWSZ w Tarnowie. Konkurs odbył się w poniedziałkowe popołudnie, 28 kwietnia, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Wasabi (foto: Studio Obrazu Norbert Ziemirski)

Ostatecznie, po wstępnej selekcji zgłoszeń, w poniedziałkowe popołudnie na Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zaprezentowały się trzy tarnowskie grupy: Mosty, Pan Tu Nie Stał i Wasabi oraz zespół z Dębicy – BloodHunt. Wszyscy uczestnicy zabawy byli oceniani pod względem doboru repertuaru, muzycznej poprawność wykonania, umiejętności wokalnych oraz zachowania scenicznego. Grupy – w zależności od upodobania – zaprezentowały kompozycje własnego autorstwa oraz covery. Repertuar czwórki finalistów w duże mierze stanowiły popularne aktualnie utwory anglojęzyczne, chociaż zdarzały się również wyjątki, np. w postaci interpretacji poezji Andrzeja Bursy.

Zdaniem jury w składzie: Zofia Zoń (absolwentka wydziału aktorskiego PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, aktorka Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego, która wcieliła się m.in. w rolę Maszy w spektaklu „Trzy Siostry” na podstawie dramatu Czechowa), Arkadiusz Michalik (Przewodniczącego RUSS PWSZ w Tarnowie), Grzegorz Nosek (muzyk, gitarzysta basowy, wykładowca Szkoły Rocka), Sławomir Ramian (wokalista, uczestnik ostatniej edycji „The Voice of Poland”) oraz moja skromna osoba, najlepiej zaprezentował się zespół Wasabi, który jednogłośnie został zwycięzcą Przeglądu. Dodatkowo jury postanowiło przyznać nagrody specjalne w postaci warsztatów u Grzegorza Noska i Sławka Ramiana dla wokalistki grupy Wasabi oraz członków zespołu Pan Tu Nie Stał.

Chciałem podkreślić, że zespoły, którym nie udało się wygrać, wcale nie były gorsze. Zdecydowały detale, pojedyncze punkty na naszych kartach. Osobiście bardzo żałuję, że nie mogliśmy przyznać czasu na juwenaliowej scenie dwóm zespołom, ponieważ panowie z BloodHunt byli naprawdę przekonujący i na mojej karcie ocen byli blisko wygranej.

Sayes (foto: Studio Obrazu Norbert Ziemirski)

Gościem specjalnym Przeglądu był zespół Sayes. Trzech tarnowian, którzy w roku ubiegłym dzięki telewizyjnemu talent show „Must Be The Music – Tylko Muzyka” zaprezentowali się ogólnopolskiej publiczności, na zaproszenie organizatorów przyjechali wesprzeć na duchu młodszych kolegów oraz wykonać akustyczne wersje swoich utworów. Zabrzmiało m.in. dobrze znane „Salem”, które już jakiś czas temu wybrane zostało na pierwszy singiel zapowiadający debiutancki krążek grupy. Kamil Juszczyk, lider i wokalista Sayes zdradził przy okazji, że prace nad płytą idą pełną parą i prawdopodobnie już jesienią materiał znaleźć będzie można w sklepach muzycznych. Poza konkursem na scenie zagrał również bardzo młody zespół z Tarnowa – Need More Clouds.

Grupa Wasabi, jako support, wystąpi 18 maja na stadionie KS Błękitni (przy ulicy Piłsudskiego 32) podczas finałowego koncertu Juwenaliów Tarnowskich 2014 połączonego z Piknikiem Studenckim i Festiwalem Piwa Al. Capone. Na scenie podczas święta tarnowskich żaków zaprezentują się również: grupa Sayes, raper Lajt, Braci Figo Fagot, zespół Vavamuffin oraz reprezentanci wytwórni Alkopoligamia: Kuba Knap i LJ Karwel.

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej mają bezpłatny wstęp na Piknik Studencki z Festiwalem Piwa Al. Capone (18 maja), na którym odbędą się koncerty. Na pozostałych studentów oraz osoby niestudiującej czekają bilety w cenie 10 złotych (w przedsprzedaży w sieci sklepów Al. Capone). Wejściówki będzie można zakupić także bezpośrednio przed koncertem w kasie przed stadionem KS Błękitni.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich imprez i wydarzeń w ramach Juwenaliów Tarnowskich 2014 dostępne są na stronie juwenaliatarnowskie.pl. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.