Juwenalia Tarnowskie 2014 pod patronatem AxunArts!

To już czwarty rok patronackiej współpracy Juwenaliów Tarnowskich oraz blogu AxunArts. Tegoroczna edycja święta tarnowskich żaków to cztery dni pełne imprez i wydarzeń dla studentów oraz mieszkańców miasta. Rozpoczęcie już 15 maja, a koncertowy finał z wykonawcami, takimi jak Bracia Figo Fagot i Vavamuffin w niedzielę, 18 maja, na stadionie KS Błękitni.

Konferencja prasowa (23.04.2014 r.). Od lewej: Marcin Nowak (koordynator ds. promocji i kontaktów z mediami), Arkadiusz Michalik (Przewodniczący RUSS PWSZ w Tarnowie), prof. dr hab. Stanisław Komornicki (Rektor PWSZ w Tarnowie) oraz Dawid Solak (Prezes Stowarzyszenia Projekt Tarnów) / foto: MAK, axunarts.pl

To już czwarta edycja Juwenaliów Tarnowskich organizowana przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. – Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Juwenalia miałyby się nie odbyć – powiedział na początku dzisiejszej konferencji prasowej Rektor PWSZ w Tarnowie, prof. dr hab. Stanisław Komornicki. Po raz pierwszy do współpracy nad imprezą włączyło się również Stowarzyszenie Projekt Tarnów, które podczas spotkania z dziennikarzami reprezentował prezes Dawid Solak. – Kiedy ze strony chłopaków z Samorządu Uczelnianego padła propozycja, aby to Projekt Tarnów wsparł organizację tegorocznych Juwenalia pod względem administracyjnym i logistycznym, zgodziliśmy się bez wahania. Uważamy, że przedmiotem troski wszystkich osób i instytucji, które działają w Tarnowie na rzecz młodych ludzi i studentów, jest to, aby Juwenalia Tarnowskie z roku na rok były coraz lepsze – powiedział Solak, który w swojej wypowiedzi pokreślił również, iż program tegorocznej imprezy wygląda naprawdę interesująco.

Jak usłyszeliśmy m.in. z ust Marcina Nowaka, koordynatora ds. promocji i kontaktów z mediami, studenci przejmą kontrolę nad miastem w czwartek, 15 maja, bezpośrednio przed IV Juwenaliowym Przedwieczorem Kabaretowym w Tetrze im. Ludwika Solskiego. Na godzinę 18. zaplanowano krótką uroczystość otwarcia Juwenaliów Tarnowskich. Zaraz po przekazaniu studentom klucza do bram miasta, na scenie zaprezentują się o grupy kabaretowe wdzięcznie brzmiących nazwach: Leyek z Krakowa, poProstu z Radomia oraz FiFa-RaFa z Bełżyc.

Kolejnym flagowym wydarzeniem Juwenaliów Tarnowskich, które rokrocznie przyciąga spore grono zainteresowanych, jest piątkowa impreza znana wszystkim kinomanom – Nocny Maraton Filmowy. Impreza z projekcją trzech filmowych hitów, które na ten moment są jeszcze tajemnicą, w przerwie pomiędzy seansami wzbogacona zostanie koncertem muzyki filmowej w wykonaniu Tarnowskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej „Divina In Misericordia”.

Juwenalia to chwila oddechu przed zbliżającą się sesją egzaminacyjną. Okazją do aktywnego wypoczynku będzie dwudniowy Turniej o Puchar Rektora PWSZ w Tarnowie. Dzięki sportowym zmaganiom w takich dyscyplinach jak: futsal, pływanie, piłka ręczna czy siatkówka, wyłonimy najlepszą drużynę spośród reprezentacji tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych i AZS PWSZ w Tarnowie. Finał turnieju w sobotę na hali należącej do kompleksu budynków Instytutu Ochrony Zdrowia.

Również w sobotę kolejnym akcentem sportowym będzie Odjazdowy Bibliotekarz – ogólnopolska akcja w formie rajdu rowerowego, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Start rajdu z kampusu uczelni, a meta w Zbylitowskiej Górze.

W każdy wieczór tegorocznej edycji święta żaków (15-18 maja), wszyscy studenci bawić będą się w najstarszym tarnowskim klubie Blue Velvet mieszczącym się przy ulicy Krakowskiej 8. Klubowa Inauguracja Juwenaliów Tarnowskich już od godziny 21. w czwartek. Jedną z atrakcji odbywających się w ramach studenckiego święta będą także Wybory Miss Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. – Trwa rekrutacja kandydatek do Wyborów Miss PWSZ w Tarnowie. Ich finał odbędzie się 10 maja w Galerii Handlowej Gemini Park – poinformował Arkadiusz Michalik, Przewodniczący RUSS. – Studentki, które zdecydują się nadesłać do 25 kwietnia swoje zgłoszenie w pierwszej kolejności przejdą wstępną selekcję. Następnie wybrane kandydatki wezmą udział w profesjonalnej sesji fotograficznej wraz z przygotowaniem wizażu i fryzur oraz będą prezentowały się przed specjalnym jury. Zdjęcia kandydatek do tytułu Miss PWSZ w Tarnowie pojawią się również w przestrzeni publicznej, dzięki czemu będzie można je podziwiać i oddawać na nie głosy. O wszystkim będziemy informować na bieżąco – zakończył Przewodniczący RUSS.

Plakat promujący Juwenalia Tarnowskie 2014

Muzyczny finał Juwenaliów Tarnowskich połączony z piknikiem studenckim i Festiwalem Piwa Al. Capone zaplanowano na niedzielę, 18 maja, na stadionie KS Błękitni przy ulicy Piłsudskiego 32. Od godziny 14. na studentów i mieszkańców czekać będą liczne atrakcje piknikowe, m.in. balon lotniczy, który będzie wznosił się na kilkadziesiąt metrów, na pokładzie mając chętnych uczestników imprezy. Ciekawym dodatkiem do piknikowego klimatu będzie catering oraz ogródek piwny z możliwością degustacji niszowego piwa – świeżo ważonego i pochodzącego z małych, polskich browarów. Dla osób nieprzepadających za smakiem goryczy serwowane będą piwa smakowe.

Od godziny 15. rozpocznie się muzyczna część Juwenaliów. Pierwsze w roli suportów na scenie zaprezentują się lokalne zespoły, a wśród nich m.in. rockowa grupa Sayes, raper Lajt oraz zespół wyłoniony w Przeglądzie Muzycznym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego finał zaplanowano na poniedziałek, 28 kwietnia. O godzinie 18.30 swój koncert rozpocznie pierwsza z gwiazd wieczoru – Bracia Figo Fagot znani z grania prześmiewczej formy disco polo. O godzinie 20. zagra grupa Vavamuffin – znany i intensywnie koncertujący zespół poruszający się w klimatach reggae oraz raggamuffin. Od około godziny 22.30 scenę opanują raperzy związani z wytwórnią Alkopoligamia: Kuba Knap i Emil G. z didżejem Willy Mąką oraz LJ Karwel i Gruby Józek z didżejem Lazy One. To ich koncertem około północy zakończą się Juwenalia Tarnowskie. Mając na uwadze późną porę, organizatorzy święta żaków proszą okolicznych mieszkańców o wyrozumiałość i o włączenie się do zabawy.

Zespół Vavamuffin (foto: materiały prasowe)

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej mają bezpłatny wstęp na Piknik Studencki z Festiwalem Piwa Al. Capone (18 maja), na którym odbędą się koncerty. Na pozostałych studentów oraz osoby niestudiującej czekają bilety w cenie 10 złotych (w przedsprzedaży w sieci sklepów Al. Capone). Wejściówki będzie można zakupić także bezpośrednio przed koncertem w kasie przed stadionem KS Błękitni.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich imprez i wydarzeń w ramach Juwenaliów Tarnowskich 2014 dostępne są na stronie juwenaliatarnowskie.pl. (MAK/materiały prasowe)

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.