13 maja premierę będzie miała płyta „Strug. Leśmian. Soyka”, która jest efektem spotkania dwóch osobowości muzycznych: Adama Struga i Stanisława Soyki.

Okładka płyty „Strug. Leśmian. Soyka”

Dlaczego Leśmian? Dla obu artystów jego twórczość znaczy coś innego. Według Adama Struga najistotniejsze jest wirtuozerskie połączenie teologii i erotyki. Dla Stanisława Soyki z kolei jego wiersze są muzyką samą w sobie. – To jednorodny modus. Można do końca nie rozumieć jego języka, a zachwycić się Leśmianem – mówi artysta. Te dwa punkty widzenia zaowocowały innym spojrzeniem na dzieło poety. Dzięki fortepianowym opracowaniom Stanisława Soyki i hipnotycznemu barytonowi autora piosenek, Adama Struga, liryka Leśmiana zyskuje niejako nowy wymiar nie tracąc jednak pierwotnej zmysłowości i ducha.

Projekt, którego muzycznym owocem jest płyta „Strug. Leśmian. Soyka”, na której znajdzie się trzynaście brzmieniowych interpretacji poezji Bolesława Leśmiana, zrealizowano przy wsparciu PKN Orlen.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu prezentującego rozmowę obu artystów rozmawiających o wspólnej pracy nad płytą. W materiale wykorzystano również pierwsze fragmenty nagrań. Wspólny album Struga i Soyki to druga w tym roku tego typu płyta poświęcona poezji Leśmiana. Wcześniej na podobny ruch zdecydowała się Magdalena Kumorek – polska aktorka filmowa i teatralna, także wokalistka. (MAK/materiały prasowe)

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.