3xMuniek na Cieszanów Rock Festiwal 2014

T.Love Alternative, Szwagierkolaska, Shamboo + Muniek, Armia, Maleo Reggae Rockers oraz Acid Drinkers dołączają do składu wykonawców, jacy wystąpią na tegorocznym Cieszanów Rock Festiwal.

Jak co roku w programie Cieszanów Rock Festiwal nie zabraknie czołówki polskiego rocka. W ramach specjalnego festiwalowego setu 3xMuniek w Cieszanowie zagrają legendarne zespoły: T.Love Alternative (w tym ogólnopolski, pierwszy w historii zlot fanów T.Love Alternative), Szwagierkolaska oraz formacja Shamboo+Muniek.

Muniek Staszczyk (foto: J. Śliwczyński/materiały prasowe)

Tak o trzech wyjątkowych koncertach spod znaku 3xMuniek mówi sam Muniek Staszczyk: – Wszystkie trzy cieszanowskie koncerty z moim udziałem mają charakter osobisto-kumpelski, ale to koncert T.Love Alternative, podczas Cieszanów Rock Festiwal 2014, będzie miał charakter megaspecjalny. Zostanie poświęcony pamięci Rafała „Włocza” Włoczewskiego – gitarzysty zespołu, który odszedł od nas niespodziewanie w grudniu ubiegłego roku oraz Jackowi „Słoniowi” Wudeckiemu – współzałożycielowi i pierwszemu perkusiście T.Love Alternative, który zginął w wypadku samochodowym w roku 1998. Stary skład Alternative to wciąż kumpelsko-chuligański zespół starszych panów po pięćdziesiątce. Kochamy się jak bracia, czasami tłuczemy się po szczękach, ale jest super. Kocham tych chłopaków, to moi kumple i podwaliny, fundamenty obecnej historii T.Love. Ci, którzy odeszli, też dołożyli bardzo ważną cegiełkę do tej, jakże długiej i burzliwej historii.

Specjalny koncert po latach zagra w Cieszanowie również grupa Szwagierkolaska. – Koncert na jubileuszowym CRF 2014 będzie pierwszym od roku 2009 dużym, publicznym występem Szwagierkolaski, która, choć w ostatnich latach grywała mało, nigdy nie uległa rozwiązaniu. To kolejny projekt kumpelski, z którym odniosłem największy sukces komercyjny, jeśli chodzi o nakład sprzedanych nośników. Debiutancki album „Luksus” kupiło w Polsce ponad 260 tysięcy osób. Nagrywając i wydając tę płytę w 1995 roku chcieliśmy oddać hołd Stanisławowi Grzesiukowi, warszawskiemu bardowi Czerniakowa, którego chropowate, uliczne songi towarzyszyły mi i Andrzejowi Zeńczewskiemu, z którym założyłem ten zespół, od czasów licealnych – wspomina Muniek.

– Zaprzyjaźniliśmy się z Markiem Grzesiukiem, synem Stanisława, którego niestety nie ma już wśród nas i jego pamięci chcielibyśmy zadedykować ten specjalny występ na scenie głównej festiwalu. Jeśli kochacie songi o prawdziwej miłości, śmierci, zdradzie, piciu i biciu, to musicie przeżyć ten wieczór ze Szwagrem. Dziś takich piosenek już nie ma – tłumaczy i zaprasza Muniek Staszczyk.

Okolicznościowy set 3xMuniek otworzy koncert legendy częstochowskiej sceny punkowej grupy Shamboo ze specjalnym udziałem Muńka w roli… debiutanta. Koncert będzie miał miejsce 21 sierpnia na scenie alternatywnej CRF. – To zespół złożony z moich kumpli z częstochowskiego Rakowa. Powstał w maju 1982 roku, kilka miesięcy po debiucie z T.Love Alternative. Byłem pierwszym basistą Shamboo i razem ze „Słoniem” – pierwszym perkusistą Alternative i moim przyjacielem, zagraliśmy z nimi pierwszy koncert oraz wymyśliliśmy im nazwę Shamboo, którą wkrótce zmienili na Szambo. Wystąpili zresztą obok T.Love Alternative na festiwalu w Jarocinie w 1983 roku. W roku 2009 namówiłem Macia Maślikowskiego, mojego kolegę z rakowskiego podwórka, gitarzystę i wokalistę, do reaktywacji kapeli po latach. W ten oto sposób powstał materiał na płytę „Tata”, którą nagrywaliśmy w Częstochowie z przerwami w latach 2010-2012. To prosty, postpunkowy rock’n’roll, w którym zawsze czułem się dobrze. Shamboo + Muniek to podróż sentymentalna dwóch kolegów z robotniczego podwórka w Częstochowie, to kapela prawie rodzinna. Warto nadmienić, że na basie w Shamboo gra „Koniu”, nasz kumpel i basista T.Love Alternative. Na tak dużym festiwalu jeszcze nie występowaliśmy. Zagramy pierwszego dnia festiwalu. Będzie czaaaaaaaaaad, czuję się jakbym ponownie debiutował – kręcące uczucie… – kończy nastawiony na festiwalowe szaleństwo w Cieszanowie Muniek Staszczyk.

Armia (foto: Beata Motuk/axunarts.pl)

Ponadto, do grona kolejnych zespołów CRF 2014 dołączają: Armia, Maleo Reggae Rockers oraz Acid Drinkers z okolicznościowym koncertem – niespodzianką (szczegóły tego koncertu oraz kolejne wieści z Cieszanowa już wkrótce). Już wcześniej organizatorzy ogłosili, że na festiwalowej scenie swoją muzykę zaprezentują się: brytyjska legenda punka – zespół G.B.H., amerykańska kapela Agnostic Front, węgierska grupa Paddy and the Rats oraz dobrze znane na krajowym podwórku formacje KSU i Lao Che.

Piąta edycja Cieszanów Rock Festiwalu zaplanowana jest na 21-24 sierpnia tego roku. Więcej informacji o imprezie na stronie cieszanowrockfestiwal.pl. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.