Wideo: Beneficjenci Splendoru „Dziewczynka z ulotkami”

Ukazał się teledysk zrealizowany z myślą o utworze „Dziewczynka z ulotkami” z płyty „Bóg, Honor, Mam Talent” (2013) projektu Beneficjenci Splendoru.

– Widuję sporo takich dziewczyn, gdy podróżuję ósemką na Pradze. Strasznie wulgarne i agresywne – chcą pokazać, że są dorosłymi kobietami. Zawsze jednak wydawało mi się, że tak naprawdę to bardzo wystraszone i zagubione dzieci. Pewnie w domu też mają przechlapane, bo to widać jak na dłoni i nie trzeba być ekspertem – tłumaczy lider Beneficjentów Splendoru, Marcin Staniszewski. – Kiedyś spotkałem pewnego pracownika socjalnego, który powiedział mi, że są na Pradze dzieci, które w wieku 18 lat nigdy nie były po drugiej stronie Wisły. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. I to jest piosenka o tych dzieciach właśnie – kończy Staniszewski.

– Najbardziej zależało nam na tym, żeby ten klip nie był dosłowną ilustracją. Nie chcieliśmy praskich podwórek i biednych dzieci bez perspektyw. To by było bez sensu – te obrazy są już w głowie, gdy słucha się numeru. Razem z reżyserem Romkiem Przylipiakiem, chcieliśmy go tylko uzupełnić. I tu świetnie sprawdziła się Anna Bachtin, która w tej niedopowiedzianej, minimalistycznej i na poły improwizowanej roli wypadła bardzo naturalnie – dodaje muzyk. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.