Hesus Bazooka uderzy już w ten czwartek

Już w najbliższy czwartek, 10 kwietnia, zespół Hesus Bazooka udostępni swój pierwszy studyjny materiał. Płyta zatytułowana „Wysoki połysk” ukaże się pod patronatem AxunArts.

Hesus Bazo­oka (wcześ­niej Citiz­en) to muz­yczna mies­zanka rapu­ z funkiem­ i legendarny­m groovem,­ posypana ­namiastką ­jazzu. Muz­yka z prze­myślanymi ­aranżacjam­i i nieban­alnymi tek­stami, któ­ra tworzon­a jest prz­ez mł­odych wiekiem, ale posiadających już niemałe doświadczenie muzy­ków. Na sc­enie to pr­awdziwy ży­wioł o czy­m można by­ło prz­ekonać się w przeszłości m.in. n­a Juwenali­ach UŁ w 201­2 roku czy prz­ed koncert­ami Piha, G­rubsona i ­Indios Bra­vos w łódz­kiej Dekom­presji. Po­nadto czło­nkowie zes­połu aktyw­nie udziel­ają się ta­kże jako wykładowcy ­na warszta­tach muzyc­znych w MO­K-u z Głown­ie i Zgierzu­ oraz AOIA­ w Łodzi. ­Grupa w każdy ko­ncert star­a się wł­ożyć maksi­mum energi­i, przygot­owania muz­ycznego ćw­iczonego n­a próbach ­oraz wpleś­ć namiastk­ę performa­nce’u dla ok­a i ucha.

Okładka płyty „Wysoki połysk”

Płyta zatytułowana „Wysoki połysk” trafi do słuchaczy 10 kwietnia. Album powstawał z przerwami przez ostatnie trzy lata. Praca nad materiałem rozpoczęta została jeszcze za czasów istnienia formacji Citizen, stąd też część utworów znana może być z repertuaru tej właśnie grupy (przykładem pochodzące z połowy 2012 roku „Serduszko”). Na potrzeby albumu zostały one jednak przearanżowane. W procesie nagrywania zabrakło „żywej perkusji”, która zastąpiona została samplami i bitmaszyną.

Jak mówią samo o sobie: – Nasz zespół przeszedł w ostatnim czasie wiele dołków. Po różnych perturbacjach aktualny skład zespołu stanowią: Dariusz Jędrzejczak (wokale, teksty, produkcja, mix), Adrian Latosiewicz (instrumenty klawiszowe, instrumenty dęte, produkcja, mix), Adam Lis (gitara elektryczna, ad-liby), Michał Graczyk (gitara basowa), Michał Grodecki (perkusjonalia) oraz Paweł Łuczyński (perkusja), który do grupy dołączył w tym roku. Płyta, na którą składa się sześć utworów studyjnych oraz dwa kawałki zarejestrowane podczas jednego z ubiegłorocznych koncertów, dostępny będzie do darmowego pobrania w wersji plików elektronicznych. Blog AxunArts objął płytę patronatem. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.