Premiera zaginionych nagrań Casha

Od dziś (25.03) na półkach sklepów muzycznych znajdziemy unikatowy album zatytułowany „Out Among The Stars”, zawierający niedawno odnalezione, nigdy niepublikowane utwory Johnny’ego Casha.

Okładka płyty „Out Among The Stars”

Piosenki, jakie znalazły się na albumie „Out Among The Stars” były pierwotnie zarejestrowane w 1981 roku w Columbia Studios oraz w 1984 roku w 1111 Sound Studios. W ich powstaniu udział wziął ówczesny Dyrektor Artystyczny wytwórni CBS Nashvile, Billy Sherrill. W nagraniach tych utworów (w tym duetów z June Carter Cash i Waylonem Jeningsem) udział wzięli również: Marty Stuart (gitara i mandolina), Jerry Kennedy (gitara), Pete Drake (gitara), Hargus „Pig” Robbins (fortepian) oraz Henry Strzelecki (bas).

Materiał ten odnalazł się w 2012 roku w czasie katalogowania spuścizny po rodzicach przez Johna Cartera Casha. – Kiedy moi rodzice odeszli, stało się konieczne, aby przejrzeć ten materiał – powiedział John. – Okazało się, że te nagrania wyprodukowane przez Billy’ego Sherrilla w latach osiemdziesiątych… były piękne.

„Out Among The Stars” to album, który łączy w sobie wszystko to, co najlepsze w twórczości Casha. W ciągu kilku dekad swojej muzycznej podróży Johnny Cash stał jednym z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych artystów na świecie. Z jego muzycznego dorobku korzystają rzesze fanów na całym świecie oraz nowe pokolenia artystów. Jego muzyka miała i ma nadal wpływ na wielu artystów młodego pokolenia, którzy przyznają się do fascynacji postacią Casha. Man in Black na stałe wszedł do popkultury stając się muzyczną ikoną dla następnych pokoleń.

Trzydzieści lat po nagraniu do rąk słuchaczy trafia klasyczny album Johnny’ego Casha, który śmiało można zaliczyć do jego najlepszych produkcji. Ta zaginiona płyta to rewolucyjne dzieło, które powinno znaleźć się w płytotece każdego fana najlepszej muzyki na najwyższym światowym poziomie.

Pozostając w temacie Casha, już 16 kwietnia w księgarniach pojawi się książka „Cash. Autobiografia” w przekładzie Adama Pluszka, o której w „Chicago Sun-Times” recenzent napisał: „Wciągająca… napisana ze szczerością i duchową przenikliwością… Opowieści Casha święcą wewnętrznym blaskiem”. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.