Brytyjska legenda punka na Cieszanów Rock Festiwal 2014

Organizatorzy Cieszanów Rock Festiwal zapowiadają huczne piąte urodziny i ogłaszają kolejną gwiazdę jubileuszowej edycji zaplanowanej na 21-24 sierpnia.

Cieszanów Rock Festiwal – do niedawna mały, niepozorny festiwal organizowany gdzieś na skraju Podkarpacia – kończy w tym roku 5 lat. Ostatnie dwie edycję umocniły jego pozycję na festiwalowej mapie Polski. CRF dojrzał zarówno pod względem frekwencyjnym (impreza gromadzi ponad 20 tysięcy uczestników), jak i programowym. Organizatorzy zapowiadają huczne urodziny, a pomóc ma w tym dobór wykonawców. Właśnie okazało się, że w sierpniu na Podkarpaciu zagra formacja G.B.H.

G.B.H. (foto: gbhuk.com/materiały prasowe)

Te trzy litery, obok The Exploited, pojawiały się najczęściej na skórzanych kurtkach polskich punkowców w latach 80. Ich nazwa pochodzi od skrótu sformułowania „poważne uszkodzenie ciała”. Legendarny G.B.H. to nie jedyny zespół, który swoim koncertem uświetni jubileuszową edycję CRF. Obok brytyjskich punkowców na scenie CRF wystąpi także grupa Lao Che. Z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania warszawskiego festiwalowicze będą mieli jedyną w tym roku okazję wysłuchania całej płyty „Powstanie warszawskie”.

Kolejne doniesienia na temat programu jubileuszowego CRF już wkrótce. Tymczasem rusza nabór zespołów do Przeglądu Młodych Zespołów. Wzorem ubiegłorocznej edycji na festiwalu odbędą się trzy odrębne konkursy na Scenie Alternatywnej w amfiteatrze – podkarpacki, ogólnopolski i międzynarodowy. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie festiwalowej. Zgodnie z tradycją na scenie głównej Cieszanów Rock Festiwal 2014 wystąpią laureaci ubiegłorocznych przeglądów: podkarpackiego – Ortodox, ogólnopolskiego – Magnificent Muttley i międzynarodowego – białoruskie Dzieciuki. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.