W lutym koncertowy album Marii Peszek

„Jezus is aLive” to tytuł koncertowego albumu Marii Peszek. Płyta ukaże się 14 lutego.

Maria Peszek (foto: materiały prasowe)

Maria Peszek słynie z niezwykłych koncertów i przez wielu jest określana jako koncertowe zwierzę. Album „Jezus is aLive” to zapis niesamowitej energii zarówno po stronie Marii i zespołu, jak i publiczności. — Ludzie wnieśli niezwykłe emocje i żywiołowe reakcje, stając się dodatkowym, żywym instrumentem naszego koncertowego brzmienia.

Nagrań z myślą o albumie dokonano podczas trzech z blisko siedemdziesięciu koncertów zagranych w trasie promującej ostatnią płytę artystki. Występy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności w klubach całej Polski oraz na festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. Poza utworami z „Jezus Maria Peszek” na albumie znalazło się wiele kompozycji z poprzednich płyt artystki w nowych, często zaskakujących aranżacjach.

Poniżej minutowa wideo-zajawka płyty.

Wbrew niektórym zapowiedziom, płyta „Jezus is aLive” nie jest pierwszym koncertowym materiałem wokalistki. Cztery lata temu ukazała się bowiem płyta DVD z serii „Najmniejszy Koncert Świata”, która była zapisem występu w Alvernia Studios zagranego dla dwudziestu osób (w ramach całego cyklu podobne albumy wydane zostały z koncertami m.in. grup T.Love, Voo Voo czy Hey).

Maria Peszek jako wokalistka solowym albumem debiutowała w 2005 roku (płyta „Miastomania”). Projekt składał się z albumu (przygotowanego przy współpracy z Wojtkiem Waglewskim) i spektaklu teatralnego wystawianego w warszawskiej Fabryce Trzciny. „Maria Awaria”, jej drugi krążek, swoją premierę miał w 2009 roku i okazał się sporym sukcesem na frontach artystycznym i komercyjnym. Album wyróżniony został Fryderykiem w kategorii Album Roku – Muzyka Alternatywna, a sama autorka otrzymała jeszcze statuetkę w kategorii Autor Roku. „Maria Awaria” dała wokalistce również okazję do triumfu w plebiscycie Paszportów tygodnika „Polityka” w kategorii Muzyka Popularna. W październiku 2012 roku ukazała się płyta „Jezus Maria Peszek” – najbardziej przejmujący i bezkompromisowy album w dorobku artystki. Płyta ta znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych polskich albumów za rok 2012 w podsumowaniu blogu AxunArts. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.