Ivan Čkonjević, Da Vosk Docta i Palmer Eldritch w świątecznej akcji SoFarUnknown

Spokojnie, nie będzie żadnej pastorałki. W dniach 24-26 grudnia label SoFarUknown Records obdarował słuchaczy prezentami w postaci trzech premierowych utworów. W akcji udział wzięli twórcy muzyki eksperymentalnej, post-rockowej i elektronicznej: Ivan Čkonjević, Da Vosk Docta i duet Palmer Eldritch.

Pierwszym utworem udostępnionym w ramach akcji CSFU Triangle była kompozycja „#7DF9FF for Kris” autorstwa Ivana Čkonjevića, stanowiąca swoisty tribute dla zmarłego w tym roku Krzystofa Kłuby – jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny muzyki elektronicznej (więcej do przeczytania chociażby tutaj). Čkonjević to pochodzący z Serbii gitarzysta, w przeszłości członek post-rockowego zespołu Ana Never oraz kolektywu Belgrade Noise Society.

Premierowym utworem we współpracy z SoFarUnknown Records uraczył nas również duet Palmer Eldritch. Raph i digan do współpracy nad numerem „Cirrus Sky” zaprosili Justynę Sylwię. Nie była to pierwsza kolaboracja producentów z tą wokalistką. W połowie 2013 roku do sieci trafiła bowiem wspólna płyta okraszona wokalami Justyny zatytułowana „Black To White”. O materiale, nad którym blog AxunArts objął patronat medialny, cała trójka opowiedziała w obszernym wywiadzie.

Trzecim artystą, jaki zdecydował się wziąć udział w akcji, był Da Vosk Docta. Wrocławski producent, który na świat przyszedł w 1991 roku, muzyką zajmuje się mniej więcej od 2008 roku. W tworzonych przez niego brzmieniach, ocierających się o elektronikę i eksperymentalny hip-hop, słychać inspirację i wpływy artystów, którzy swoją twórczość związali z takimi wytwórniami, jak Stones Throw, Ninja Tune i Hospital Records. W kończącym się właśnie roku Da Vosk Docta zaprezentował m.in. materiał „occultism.mp3 EP”, o którym więcej pisałem tutaj. Poniżej możliwość sprawdzenia utwór „Doppelgänger” przygotowany na akcję labelu SoFarUnknown. (MAK)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.