Akwarele zdobiące płytę „ProPejn” na sprzedaż

ProPejn – seria akwarel tematycznych będących wizualną oprawą najnowszej płyty VNM-a została wystawiona na sprzedaż.

Pod koniec listopada miała miejsce premiera trzeciego solowego albumu VNM-a pt. „ProPejn”. Album ten zainspirował rysownika i malarza Bartka Kotera do stworzenia serii akwarel, które stały się punktem wyjścia projektu okładki płyty. Owocna współpraca artystów przyniosła oryginalne uzupełnienie muzyki poprzez obraz. Wernisaż prac odbył się wraz z przedpremierowym odsłuchem krążka w warszawskim lokalu Zagadka. Prace aktualnie wystawiane są w Galerii Koloru przy ulicy Hożej 9a w Warszawie w Prosto Roomie.

Okładka płyty „ProPejn” autorstwa Bartka Kotera

Prace nie zostaną jednak w Galerii na długo. Akwarele autorstwa Bartka Kotera mogą trafić do tego, kto zaproponuje najwięcej. Dzieła wystawione zostały bowiem na sprzedaż na łamach serwisu aukcyjnego Allegro na koncie Prosto Label. Każdą z prac zobaczyć można również w galerii na łamach Facebooka Prosto Label.

Bartłomiej Koter urodził się w 1984 roku. Jest architektem, wprawny rysownikiem, ilustratorem oraz akwarelistą. Początki jego pasji sięgają najwcześniejszych lat życia, w okresie dorastania znalazły kontynuację poprzez zetknięcie się ze sztuką graffiti. Najtrafniej definiują go same prace, które poprzez oparcie na silnym warsztacie architektonicznym i doświadczeniu, zyskują na wierności przełożenia rzeczywistości na papier, jednocześnie oddając klimat przestrzeni oraz całokształt walorów wizualnych ujęcia. W swoich pracach skupia się na relacji wielu aspektów, takich jak relacje form, światła i cienia czy proporcji i innych. Wszystko to sprawia, że jego prace są naturalne w odbiorze.

„ProPejn” to trzeci solowy album Tomka Lewandowskiego znanego jako VNM. Płyta wydana została – podobnie jak dwie poprzednie – w wytwórni Prosto Label. Znajdziemy na niej trzynaście premierowych utworów, w których gospodarza wspierają Flojd, Kamila Bagnowska oraz Tomson z grupy Afromental. Od strony muzycznej całość “ogarnął” SoDrumatic. AxunArts jest jednym z patronów medialnych krążka. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.