Polecane płyty (01.12.2013)

Polecane płyty na najbliższy tydzień to: Marek Napiórkowski „Up!”, LeAnn Rimes „Spitfire” oraz Gabrielle „Now and Always: 20 Years of Dreaming”. Są to tytuły, obok których nie powinniście przejść obojętnie. Nie jest ważne czy na co dzień słuchacie popu, rocka, reggae. Jeśli doceniacie wartościową muzykę – krążki te godne są Waszej uwagi.

Marek Napiórkowski „Up!”
V Records prezentuje najnowszy album Marka Napiórkowskiego, znakomitego gitarzysty jazzowego i kompozytora, lidera własnych zespołów i jednego z najbardziej cenionych w Polsce muzyków sesyjnych. Po bestsellerowych i świetnie przyjętych przez recenzentów albumach „Nap” i „Wolno” oraz koncertowej płycie „KonKubiNap”, przyszedł czas na przedsięwzięcie zrealizowane z niemal orkiestrowym rozmachem. Kompozycje Marka Napiórkowskiego zawarte na płycie „Up!” zagrał zespół złożony ze znakomitych jazzmanów: Krzysztofa Herdzina (fortepian), Amerykanina Clarence’a Penna(perkusja), Roberta Kubiszyna (kontrabas i gitara basowa), Adama Pierończyka (saksofony sopranowy i tenorowy) oraz Henryka Miśkiewicza (klarnet basowy). W dwudniowej sesji nagraniowej wzięli też udział muzycy klasyczni, tworzący nonet (flet, obój, dwa klarnety, klarnet basowy, puzon, fagot, waltornia i wiolonczela). (źródło: Merlin.pl)

Gabrielle „Now and Always: 20 Years of Dreaming”
Gabrielle wraca z muzycznej emerytury. Ponad pięć lat temu, jedna z największych artystek brytyjskiej sceny R&B, postanowiła na dobre zakończyć swoja muzyczną karierę – nie było tras koncertowych, ani nowego materiału, zniknęła nawet jej strona internetowa. – Byłam przekonana, że już nigdy nie wrócę do nagrywania muzyki – mówi Gabrielle. Do czasu, kiedy Naughty Boy namówił ją, żeby zaśpiewała gościnnie na jego niedawnym debiucie „Hotel Cabana”. Gabrielle użyczyła swojego głosu w utworze „Hollywood” i znów zapragnęła znaleźć się na scenie i w studio nagrań, ale tym razem ze swoim własnym materiałem. W rezultacie powstało sześć nowych nagrań, które trafiły na niniejsze wydawnictwo obok największych hitów artystki, takich jak „Rise”, „Give Me A Little More Time”, „Out Of Reach”, „Sunshine” oraz „Dream” nagrany w zupełnie nowej wersji, którą przygotował Naughty Boy. (źródło: Universal Music Polska)

LeAnn Rimes „Spitfire”
LeAnn Rimes, jedna z najciężej pracujących kobiet w show-biznesie, prezentuje swój czternasty studyjny krążek. „Spitfire” to, jak zwykle u zaledwie trzydziestoletniej Amerykanki z Mississippi, piękna mieszanka country i popu. Dwukrotna laureatka Grammy, która do tej pory sprzedała ponad trzydzieści pięć milionów płyt na świecie, przygotowała trzynaście nowych kompozycji. Dwie z nich powstały przy udziale znamienitych gości – „What Have I Done” z Alison Krauss i Danem Tyminskim, zaś „Gasoline And Matches” z Robem Thomasem i genialnym Jeffem Beckiem. (źródło: Merlin.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.