Ras Luta z Riddim HQ w Piwnicach TCK

Tarnowskie Centrum Kultury przygotowało mikołajkową niespodziankę dla fanów muzyki reggae. Już 5 grudnia w popularnych Piwnicach wystąpi jedna z krajowych gwiazd tego gatunku, Ras Luta.

Ras Luta to chyba najbardziej rozpoznawalny wokalista sceny reggae w Polsce. Od ośmiu lat związany z Eastwest Rockers, równolegle rozwija solową karierę. Na początku marca 2013 roku ukazała się jego druga solowa płyta „Uratuj siebie”. Odpoczywając od eksperymentów muzycznych z których znana jest jego ekipa Eastwest Rockers, Luta zrobił bardzo spójny i szlachetny brzmieniowo album, mocno akcentujący brzmienia żywych instrumentów, ze świetnie wyprodukowanymi wokalami.

Ras Luta (foto: materiały prasowe)

Wysoki poziom produkcji nie dziwi, jeśli wziąć pod uwagę, że mimo że to druga solowa płyta Ras Luty, na swoim koncie ma on już trzy świetnie przyjęte płyty wydane z Eastwest Rockers oraz udział w jednej z największych produkcji w polskim reggae – składance „Polski Ogień”.

Poprzedni album solowy, „Jeśli słyszysz”, który ukazał się pod koniec 2009 roku nakładem Prosto Label, przez pewien czas utrzymując się w pierwszej 30. sprzedawanych w Polsce płyt.

Ras Luta wraz z zespołem nieustannie gra po całej Polsce, budując swoją reputacje jednego z najlepszych koncertujących zespołów na scenie reggae. Na półtora godzinny show składa się materiał z obu solowych płyt, numery z legendarnej składanki „Polski ogień” i piosenki Ras Luty z repertuaru Eastwest Rockers. Luta pozwala też rozwinąć skrzydła zespołowi, prezentując swój materiał w nowych i rozbudowanych aranżacjach. Na scenie oprócz Ras Luty jest bowiem sześciu muzyków, w tym dwie piękne chórzystki I-Grades, które współpracują też z jamajskimi gwiazdami reggae, jak Anthony B czy Mykel Rose.

Tarnowski koncert jest częścią trwającej właśnie ogólnopolskiej trasy artysty. (MAK/materiały prasowe)

Ras Luta & Riddim HQ
5 grudnia 2013 r.
Piwnice Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 5, Tarnów)
Start: godzina 19:00
Bilety: 30 złotych (w przedsprzedaży od 20 listopada 2013 r. w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.