Zespołu Brown koncertami promuje płytę

Rzeszowski zespół Brown, laureat nagrody publiczności, nagrody dla najlepszego gitarzysty i nagrody dla najlepszego wokalisty na festiwalu w Węgorzewie (2007 rok), przygotował trzeci album – „Po nieboskłonie”. Jeszcze w tym tygodniu grupa rozpocznie trasę koncertową promującą materiał.

Grupa Brown powstała w styczniu 2001 roku. Gra rocka z wyraźnym wpływem gatunków panujących w latach 80. i 90. W lipcu 2007 roku zespół wystąpił na XIV edycji Węgorzewo Rock Festiwal gdzie znalazł się wśród dziesięciu wybranych formacji. Podczas imprezy Brown zdobył nagrodę publiczności oraz wyróżnienie w dwóch kategoriach: nagroda dla najlepszego wokalisty (Marcin Sułek) oraz nagrodę dla najlepszego gitarzysty (Paweł Rączy). Ich utwory plasowały się na pierwszym miejscu Listy Przebojów Nocy Niezależnych Radia Bieszczady, a muzycy wielokrotnie gościli w audycjach radiowych emitowanych na antenie m.in. Radia Rzeszów, Radia Bieszczady, Radia Centrum, Eski Rock i Trójki. Na swoim koncie mają dwie płyty: „Brown” (2005) i „Półświatło” (2009).

Premiera trzeciej płyty w dorobku grupy, „Po nieboskłonie”, odbędzie się już 22 listopada podczas rzeszowskiego Odlot Festiwal 2013. Zaraz potem zespół rusza w ogólnopolską trasę koncertową, która obejmie swoim zasięgiem w sumie osiem miast. Krążek promuje teledysk zespołu nakręcony do utworu „Gdy modlę się”.

Płyta „Po nieboskłonie” zawiera jedenaście kompozycji, z których część można już usłyszeć na koncertach. Co na jego temat mówią sami twórcy? – Chcieliśmy przygotować materiał pozytywny, zupełnie inny w przekazie od „Półświatła”. To musiało potrwać, bo w te przyjemniejsze muzyczne rejony wcześniej rzadko się zapuszczaliśmy. Niesamowite okazało się to, jak dobrze numery z dwóch zupełnie różnych płyt uzupełniają się na koncertach. To jedna całość, to dalej Brown, widziany, a raczej słyszany z trochę innej strony – opowiadają o najnowszym wydawnictwie muzycy Brown.

Poniżej daty najbliższych koncertów promujących album „Po nieboskłonie”.

22 listopada – Rzeszów, Wytwórnia
23 listopada – Lublin, Graffiti
29 listopada – Zakopane, Appnedix
30 listopada – Kraków, Zaścianek
1 grudnia – Rybnik, Kulturalny Klub
7 grudnia – Stalowa Wola, Labirynt
8 grudnia – Tarnobrzeg, Końca nie widać
13 grudnia – Przemyśl, Secesja

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych koncertów (m.in. ceny biletów oraz godziny rozpoczęcia) dostępne są u organizatorów w poszczególnych miejscowościach. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.