Koncert: Dorota Miśkiewicz & Kwardofonik prezentują Tuwima (26.11.2013 r., Warszawa)

Multimedialny koncert z piosenkami do wierszy Juliana Tuwima i muzyką Witolda Lutosławskiego. Już 26 listopada w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego z premierowym repertuarem wystąpią Dorota Miśkiewicz i zespół Kwadrofonik.

Dorota Miśkiewicz

Wielki, polski kompozytor, Witold Lutosławski, o czym nie wszyscy wiedzą, ma w swoim dorobku również utwory pisane dla najmłodszych – w tym także piosenki do znanych wszystkim dzieciom wierszy Juliana Tuwima. Obchody roku obydwu twórców zaowocowały spotkaniem jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych i niezwykłego kwartetu tworzonego przez dwoje pianistów i dwoje perkusistów, znanego z twórczych opracowań muzyki tradycyjnej, klasycznej oraz znakomitych interpretacji muzyki współczesnej.

Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik wzięli na warsztat piosenki Lutosławskiego pisane do tekstów Tuwima i proponują ich barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania.

Prezentowane podczas koncertu piosenki, mające często formę zabawnych, rymowanych opowiastek, bawią i uczą najmłodszych, są dla nich podróżą do magicznych dźwięków wydobywanych z kilkudziesięciu instrumentów (m.in. marimby, ksylofonu, cajonu, cymbałów, udu, kalimby, gongów…). Dorosłym odbiorcom koncert daje natomiast możliwość poznania typowej dla Lutosławskiego, nowoczesnej i złożonej harmonii, jest powrotem do czasów, gdy wyobraźnia była nieograniczoną siłą, a bajki zawsze kończyły się dobrze.

Elementem uatrakcyjniającym koncert są wizualizacje artystki Jago VJ, zwyciężczyni najważniejszego w Polsce konkursu sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest. (MAK/materiały prasowe)

Dorota Miśkiewicz & Kwadrofonik
26 listopada 2013 r.
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59, Warszawa)
Start: godzina 18:30
Bilety: 35 złotych (dostępna na sklep.polskieradio.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.