Znamy program jubileuszowego Art Festu!

Na przełomie listopada i grudnia tego roku, już po raz dziesiąty, w Tarnowie odbędzie się festiwalu sztuki Art Fest im. Bogusława Wojtowicza. Na imprezę złoży się szereg wydarzeń kulturalnych: wystawy, spektakle, warsztaty oraz koncerty muzyczne. Szczegóły festiwalu oraz cały program przedstawiam w dalszej części wpisu.

Tegoroczny Festiwal Art Fest odbędzie się w dniach od 24 listopada do 8 grudnia. Miłośnicy literatury, sztuk plastycznych, teatru i muzyki będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach niecodziennych, niezwykłych i dających do myślenia. Wszystko dzięki organizatorom: BWA w Tarnowie, Centrum Sztuki Mościce oraz Tarnowskiemu Towarzystwu Zachęty Sztuk Pięknych.

Urszula Dudziak (foto: materiały prasowe)

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Art Festu przyniesie m.in. koncerty Urszuli Dudziak i Motion Trio & L.U.C., wystawa designu, spektakl muzyczny „Panopticum” oraz rodzinne warsztaty plastyczne w ramach tzw. Małego Art Festu. Poniżej pełny program imprezy.

24 listopad (niedziela) – Inauguracja Festiwalu
17:30 – Lex Drewiński – wernisaż wystawy plakatów z udziałem artysty (CSM, wstęp wolny)
ARSO Ensemble – koncert „6 Sonatas for Strings” Gioachino Rossini, promocja płyty wydanej przez CSM i DUX Recording Producers (CSM, bilety: 10 złotych)

28 listopada (czwartek)
17:00 – Adolf Loos „Ornament i zbrodnia” – prezentacja i promocja książki Centrum Architektury i BWA w Tarnowie, pierwsze polskie wydanie esejów Adolfa Loosa (BWA, wstęp wolny)
18:00 – Wojciech Tubaja – projekcja filmu „Portret” i spotkanie z artystą (BWA, wstęp wolny)

29 listopada (piątek)
13:00 – INIRE – wykład o performansie islandzkim, prowadzenie Małgorzata Dancewicz (BWA, wstęp wolny)
17:00 – „Modernizmy. Architektura nowoczesności w II Rzeczypospolitej. Tom 1. Kraków i województwo krakowskie” – prezentacja i promocja książki pod rededakcją Andrzeja Szczerskiego – spotkanie z autorami i wydawcą (CSM, wstęp wolny)
19:00 – INIRE – performance audiowizualny (BWA, wstęp wolny)

30 listopada (sobota)
11:00 – Mały ArtFest – rodzinne warsztaty plastyczne, prowadzenie Piotr Lutyński (BWA, wstęp wolny, obowiązują zapisy)
18:30 – Andrzej Dudziński – wernisaż obrazów cyfrowych z gościnnym udziałem Urszuli Dudziak (CSM, wstęp wolny)
po wernisażu: koncert Urszuli Dudziak promujący najnowszą płytę zatytułowaną „Wszystko gra” (CSM, bilety: 40 złotych normalne, 30 złotych ulgowe)

30 listopada – 1 grudnia (sobota, niedziela)
Poetha / scena offowa – nocne projekcje w witrynie ZPAP OT, Rynek 4 (od zmierzchu do świtu)

Zespół très.b (foto: materiały prasowe)

6 grudnia (piątek)
18:00 – „Błądzić jest rzeczą” – wernisaż wystawy dizajnu (BWA, wstęp wolny)
20:00 – très.b – koncert (CSM, bilety: 15 złotych)

7 grudnia (sobota)
15:00 – „Projektowanie bez błędu” – wykład z częścią warsztatową, prowadzenie Dorota Kuć i Karina Snuszka / Mood Design (BWA, wstęp wolny, obowiązują zapisy)
19:00 – Motion Trio + LUC – koncert, suport Poetha (CSM, bilety: 35 złotych normalne, 30 złotych ulgowe)

8 grudnia (niedziela)
18:00 – „Panopticum” – spektakl muzyczny Teatru im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem, według Juliana Tuwima w reżyserii Andrzeja Dziuka (CSM, wstęp za wejściówkami, które nabyć można w kasie CSM w dniu Inauguracji Festiwalu)

Wejściówki na imprezy biletowane do nabycia w Centrum Sztuki Mościce (ul. Traugutta 1, pon.-pt. 10:00-20:00, sob.-niedz. 15:00-20:00, tel. 146334604) i w sprzedaży internetowej. Bilety ulgowe przysługują studentom i seniorom. Zapisów na warsztaty dokonywać można za pośrednictwem maila gorowska@bwa.tarnow.pl lub pod numerem telefonu 146888821.

Bogusław Wojtowicz – pomysłodawca festiwalu

Festiwal odbywa się nieprzerwanie od 2003 roku. Przez trzy-cztery kolejne weekendy od połowy listopada do początku grudnia jest najważniejszym wydarzeniem tarnowskiej jesieni kulturalnej. Intencją pomysłodawcy Festiwalu, nieżyjącego już niestety Bogusława Wojtowicza, było stworzenie festiwalu, który będzie miał formułę bliską jazzowej improwizacji, gdzie mieszać będą się różne dziedziny sztuki, a zapraszani artyści będą mieć żywy kontakt z publicznością i będą mieli okazje realizować swoje własne niesztampowe projekty. Festiwal to wystawy, koncerty, spektakle, happeningi, spotkania z artystami i warsztaty.

Co ważne, Art Fest obejmuje swoim zasięgiem całe miasto. Poszczególne wydarzenia, w zależności od ich charakteru i klimatu, odbywały się do tej pory w wielu tarnowskich instytucjach kultury, m.in. BWA, teatrze, Centrum Sztuki Mościce, w kawiarniach, na Rynku, w przestrzeni publicznej.

W dziewięciu dotychczasowych edycjach Festiwalu w Tarnowie gościli wybitni artyści z Polski i świata, ukazujący szerokie ujęcie sztuki, która nie zna granic. Art Fest swoją obecnością w przeszłości zaszczycili m.in. Andrzej Dudziński, Ryszard Horowitz, Łódź Kaliska, Wojciech Prażmowski, Jerzy Skolimowski, Andrzej Świetlik, Maja Komorowska, Wojciech Pszoniak, Piotr Fronczewski, Krystyna Czerni, Giulia y Los Tellarini, Nigel Kennedy & Kroke, Tomasz Stańko, Osjan, Susan Weinert, Voo Voo i Haydamaky, Czesław Śpiewa, Zbigniew Jakubek.

Festiwal Art Fest był wielokrotnie nagradzany przez dziennikarzy i tarnowian w kategoriach najważniejszego wydarzenia kulturalnego roku. (MAK/materiały prasowe)

3 uwagi do wpisu “Znamy program jubileuszowego Art Festu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.