Koncert: XX Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha (31.10.2013 r., Tarnów)

31 października w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury odbędzie się kolejna, już dwudziesta edycja koncertu Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha.

W atmosferze dnia Wszystkich Świętych, w blasku świec, w klimacie jesiennej nostalgii muzyka zmarłych artystów robi wyjątkowe wrażenie. Zainicjowane przed laty przez Wojtka Klicha Zaduszki Dżemowe, są aktualnie jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez cyklicznych w Tarnowie. Niepowtarzalny klimat koncertu potęgują przeżycia związane z odwiedzaniem grobów bliskich. Zaduszki Dżemowe są niezwykłym „spotkaniem” z nieżyjącymi muzycznymi gwiazdami.

Zaduszki Dżemowe (2010 rok)

W 2011 roku Zaduszki Dżemowe obchodziły swoją „osiemnastkę”. Z tej okazji koncert odbył się w Tarnowskim Teatrze, gdzie dokonano też nagrania płyty „live” z udziałem publiczności. Wydaną płytę będzie można nabyć także podczas tegorocznego koncertu. (Więcej informacji o samym albumie tutaj).

Pomysł na Zaduszki Dżemowe narodził w kilka miesięcy po śmierci Ryszarda Riedla – lidera grupy Dżem. Był to rok 1994. W hołdzie Riedlowi w Tarnowskim Centrum Kultury zorganizowano pierwszy koncert. Od tamtej pory impreza stała się corocznym, kultowym wydarzeniem muzycznym Tarnowa, które każdego roku przybiera nowego charakteru. Każda edycja wywołuje niezwykłe emocje i wspomnienia o bliskich nam zmarłych. Słuchając utworów nieżyjących artystów, granych na żywo, można poczuć, jak bardzo bliskie jest to, co po nich zostało. Na przestrzeni tych wszystkich lat, na zaproszenie Wojtka Klicha, podczas Zaduszek Dżemowych swoją obecność zaznaczyli m.in.: Jerzy Styczyński (Dżem), Adam Otręba (Dżem), Sebastian Riedel, Marek Piekarczyk (TSA), Krzysztof „Zalef” Zalewski, Jacek Dewódzki (ex. Dżem), Piotr Lubertowicz, Maciej Maleńczuk, Liam McMurray (Irlandia), Robert Lubera i Jean Lubera.

Kto będzie gościem specjalnym tegorocznych Zaduszek? To, jak zawsze, będzie tajemnicą do ostatniej chwili. (MAK/materiały prasowe)

XX Zaduszki Dżemowe Wojtka Klicha
31 października 2013 r.
Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)
Start: godzina 20:00
Bilety: 30 złotych (sprzedaż biletów prowadzona będzie w TCK od 28.10.2013 r. od godz. 8:00 – ilość miejsc ograniczona!)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.