Koncert: S.M. Rock – koncert jubileuszowy (25.10.2013 r., Tarnów)

Szkoła Muzyków Rockowych świętuje 20-lecie swojego istnienia. 25 października w tarnowskim Kinie Marzenie odbędzie się uroczysty koncert jubileuszowy, podczas którego na scenie spotkają się byli i obecni – uczniowie i nauczyciele.

Dwadzieścia lat temu w Tarnowskim Centrum Kultury rozpoczęły się pierwsze zajęcia Szkoły Muzyków Rockowych. Założeniem projektu zainicjowanego przez Tomasza Kapturkiewicza, aktualnie dyrektora TCK, było umożliwienie młodym ludziom nauki gry na instrumentach, prowadzonej w formie indywidualnych zajęć oraz przygotowanie do gry w zespołach muzycznych. Ważnym elementem nauki stały się też koncerty z udziałem uczniów i nauczycieli.

Okazuje się, że zapotrzebowanie na edukację muzyczną na przestrzeni dwudziestu lat ani trochę nie zmalało. W dobie Internetu, smartfonów, a także innych pożeraczy czasu, młodzież wręcz zaskakująco chętnie się uczy. Większość klas instrumentalnych pęka w szwach, a sale koncertowe wypełniają się po brzegi.

Tak dobra sytuacja, w jakiej obecnie jest Szkoła Muzyków Rockowych z pewnością jest zasługą znakomitej kadry nauczycielskiej. Mimo iż z pierwszej załogi, którą tworzyli m.in. Paweł Mazur i Piotr Smoleń, nie został już nikt, to młoda ekipa staje na wysokości zadania. Stale rosnące zainteresowanie tak podjęciem nauki, jak i samymi koncertami dowodzi, że S.M.Rock to nie tylko dobra atmosfera, ale też najwyższa jakość, które po 20 latach stały się już tradycją.

W koncercie jubileuszowym wystąpią: uczniowie S.M. Rock, zespoły założone przez byłych i obecnych uczniów (m.in. Need More Clouds, Small Cafe), a także byli i obecni nauczyciele S.M. Rock, wśród nich Paweł Mazur i Sławomir Ramian. W repertuarze przygotowanym przez uczniów i nauczycieli usłyszymy wielkie przeboje sprzed dwudziestu lat.

W skład zespołu nauczycielskiego wchodzą: Żaneta Lubera – wokal, Norbert Pajek – gitara, Piotr Niedojadło – instrumenty klawiszowe, Piotr „Quentin” Wojtanowski – gitara basowa, Bartłomiej Rojek – perkusja.

Szkoła Muzyków Rockowych – S.M. Rock działa nieprzerwanie od 1993 roku, kiedy do współpracy w roli nauczycieli zaproszono najlepszych tarnowskich muzyków. Wówczas wśród nich byli: Piotr Smoleń – gitara, Paweł Mazur – gitara basowa, Adam Prucnal – instrumenty klawiszowe, Bartek Szułakiewicz – instrumenty klawiszowe, Tomasz Fiołek – perkusja, Leszek Łuszcz – perkusja. (MAK/materiały prasowe)

Koncert jubileuszowy S.M. Rock
25 października 2013 roku
Kino Marzenie (ul. Staszica 4, Tarnów)
Start: godzina 19:00
Bilety: 25 złotych (w przedsprzedaży od 4 października) do nabycia w TCK (Tarnów, Rynek 5), w Kinie Marzenie (Tarnów, Staszica 4) oraz w nowouruchomionym systemie sprzedaży biletów poprzez stronę tck.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.