Świetliki obwieszczają „Sromotę”

12 października br. nakładem wydawnictwa Karrot Kommando ukaże się nowa płyta zespołu Świetliki, której liderem jest poeta Marcin Świetlicki.

„Sromota” będzie szóstym albumem zespołu Świetliki. – Płyta zostanie wydana po ośmiu latach przerwy albo, jak kto woli, mentalno-spirytualnych wakacji – mówi lider grupy, Marcin Świetlicki. – „Sromota” to nie projekt, produkt ani tym podobne. To dzieło sześciu umysłów i dwunastu rąk.

Świetliki (foto: materiały prasowe)

Na „Sromotę” złoży się aż trzydzieści sześć utworów trwających łącznie około stu trzydziestu minut (!). Materiał, ze względów formalnych i treściowych oraz dla wygody słuchaczy został rozdzielony na trzy płyty CD (płyta A, płyta B i płyta tzw. krążek bonusowy) zamknięte w jednym, gustownym opakowaniu.

Płyty A i B to, według zapowiedzi, w zasadzie jeden materiał z dwudziestoma piosenkami. Najkrótszy utwór zawarty na „Sromocie” trwał będzie czterdzieści sekund, najdłuższy osiem minut. – Wszystkie trwają tyle ile trzeba – podkreśla Świetlicki.

– Nagraliśmy „Sromotę” w nowym, sześcioosobowym składzie. Każdy grał na tym, na czym potrafi, a były to instrumenty z epoki. Goście – Bogusław Linda, Pablopavo i Fryderyk Lutyński – pojawiają się w siedmiu piosenkach na płycie bonusowej. Stopień zaangażowania gości jest rozmaity – charakteryzuje proces nagrywania poeta, który odpowiada za zdecydowaną większość tekstów.

Za tzw. miks i produkcję odpowiada Dariusz Grela z Krakowa oraz cały zespół. Album ozdobi okładka projektu samego Świetlickiego.

Znane są już pierwsze daty trasy promującej wydawnictwo.

19 października – Warszawa, Fabryka Trzciny
26 października – Kraków, Rotunda
9 listopada – Bielsko-Biała, Rock Galeria
14 listopada – Łódź, Łódź Kaliska
15 listopada – Zgierz, Agrafka
16 listopada – Gniezno, Młyn
17 listopada – Sopot, Sfinks
11 grudnia – Poznań, Blue Note
12 grudnia – Wrocław, Synagoga pod Białym Bocianem
14 grudnia – Szczecin, Hormon
19.12.2013 – Częstochowa, Rura
20.12.2013 – Wodzisław Śl., Szuflada

Szczegółowe informacje dotyczące konkretnych koncertów (m.in. ceny biletów oraz godziny rozpoczęcia) dostępne są u organizatorów w poszczególnych miejscowościach. (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.