Pannonica Folk Festiwal rusza 6 września!

Kroke, Megitza, Dikanda, Söndörgő i inni – 6 września w Barcicach niedaleko Starego Sącza rusza nowy, folkowy festiwal – Pannonica. Będzie się działo! Szczegóły imprezy w dalszej części wpisu.

To najlepszy sposób na muzyczne zakończenie lata! W dniach od 6 do 8 września na pole przed stodołą w Barcicach zjadą fani etno–rytmów z całej Polski i Słowacji. W ramach wieczornych koncertów występy zapowiedzieli polscy i zagraniczni artyści z najwyższej półki. Zagra znany m.in. ze współpracy z Nigelem Kennedym i Stevenem Spielbergiem zespół Kroke; swoim głosem i dźwiękami world music zaczaruje Megitza (na zdjęciu poniżej); w świat muzyki ukraińskiej i cygańskiej zabierze słuchaczy Angela Gaber Trio, a Beogradski Akusticni Orkestar z Serbii i grass brassowy Sokół Orkestar z Krakowa zapewnią wybuchową mieszankę tego co najlepsze na Bałkanach! Magiczny świat Orientu zaprezentuje Dikanda, zaś etniczne klimaty rodem z łemkowskich i bojkowskich zagród zapewni Kapela na Dobry Dzień. A do tego zespół Michala Smetanki ze Słowacji, Accustic Acrobats i węgierski znakomity Söndörgő.

Megitza (foto: materiały prasowe)

– Festiwal folkowy Pannonica to coś więcej niż tylko żywiołowy festiwal muzyczny w formule open-air – mówi Wojciech Knapik, ze starosądeckiego Sokoła, organizator Festiwalu. – To miejsce multidyscyplinarnych spotkań muzyków i twórców lokalnych, i twórców, którzy zawodowo zajmują się muzyką inspirowaną tradycyjną muzyką karpacką i środkowo-wschodnioeuropejską – dodaje.

Oprócz wieczornych koncertów, wioska festiwalowa, będzie tętnić życiem także poza koncertami. Odbywać będą się tu warsztaty muzyczne, taneczne, etnobotaniczne, rękodzielnicze i owczarskie. Będą gry terenowe, posiady i biesiady, degustacje wina. W bliskim sąsiedztwie wioski festiwalowej zostanie zlokalizowany przystanek redyku karpackiego – zagroda pasterska. Podczas festiwalu promowana będzie idea Slow Food i Slow Life i poszanowania natury.

Imprezę poprowadzą: Ula Nowak – dziennikarka i prezenterka, prowadzi audycje Balkanera w radiu Alfa i Piotr Trybalski – podróżnik, dziennikarz i fotograf, łowca dźwięków world music.

Karnet na cały festiwal (3 dni) ze zniżką 85% (dla wszystkich!) kosztuje jedyne 25 zł (dostępny na miejscu lub online na stronie imprezy). Pole namiotowe i gratisy (mapa, piwo) w cenie.

Poniżej szczegółowy program festiwalu.

6 września (piątek)
17:00 – Otwarcie Festiwalu
17:15 do 22:00 – koncerty:
* Angela Gaber Trio (Polska – Kazachstan)
* BeogradskiAkusticniOrkiestar (Serbia)
* AccousticAcrobats(Polska)
* Söndörgő (Węgry)

7 września (sobota)
10:00 – początek warsztatów, degustacji, biesiad
17:00 do 22.00 – koncerty:
* MichalSmetanka i przyjaciele (Słowacja)
* Megitza (Polska)
* Kroke (Polska)
22:00 do rana:
* Etno-Kocioł Bałkański w Stodole

8 września (niedziela)
10:00 – początek warsztatów, degustacji, biesiad
17:00 do 22:00 – koncerty:
* Kapela na Dobry Dzień (Polska)
* Sokół Orkestar(Polska)
* Dikanda (Polska)

Organizatorem festiwalu jest Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Współorganzatorami imprezy są: Fundacja Rozwoju Ziem Górskich oraz Klub Podróżników Trzy Żywioły. Szczegółowe informacje na temat całej imprezy, wykonawców oraz dojazdu znajdują się na stronie pannonica.pl. (Beata Motuk/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.