[Odwołany] Koncert: Anita Lipnicka & John Porter w Barometrze (23.08.2013 r., Warszawa)

W sierpniu Anita Lipnicka i John Porter zagrają w stolicy kameralny koncert w klubie Barometr.

(Edycja 21.08.2013 r.) Na maila dotarła do mnie wiadomość o następującej treści: „Informujemy, iż z przyczyn od nas niezależnych koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera w Klubie Barometr zostaje odwołany.”

Kobieta z przeszłością, mężczyzna po przejściach. Podobna wrażliwość muzyczna, harmonia głosów, melodyjne utwory, poetyckie teksty, niepowtarzalny i bezpretensjonalny nastrój, który udaje im się tworzyć na koncertach to sekret ich sukcesu.

Anita Lipnicka – wokalistka, poetka, autorka tekstów. Odnosiła ogromne sukcesy jako głos Varius Manx, nagrywała z powodzeniem solowe płyty. John Porter – z pochodzenia Walijczyk, od 1976 roku mieszkający w Polsce, współzałożyciel grupy Maanam, rockman niezależny i niepokorny. Spotkali się w lutym 2002 roku, kiedy Anita została zaproszona do zaśpiewania w duecie z Johnem piosenki „For You” na jego płycie „Psychodelikatesy”. Pomimo różnych doświadczeń i odrębnej artystycznej przeszłości okazało się, że bardzo wiele ich łączy. Wspólnie nagrali trzy albumy studyjne („Nieprzyzwoite piosenki”, „Inside Story”, „Goodbye”) oraz jedną epkę („Other Stories”). W sprzedaży ukazał się także specjalny box zawierający płyty i krążek DVD („All the Stories”).

Artyści koncertują sporo zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Jedno co łączy wszystkie te występy, to zawsze ciepłe przyjęcie przez publiczność. Zapewne podobnie będzie w warszawskim klubie Barometr, gdzie duet pojawi się 23 sierpnia. (MAK)

Anita Lipnicka & John Porter
23 sierpnia 2013 r.
Klub Barometr (ul. Smolna 40, Warszawa)
Start: 20:30
Bilety: 110 złotych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.