Fotorelacja: Wschód Kultury/Europejski Stadion Kultury (28.06.2013 r., Rzeszów)

Hey & Jimi Tenor & Kabu Kabu (Finlandia), Voo Voo & Alim Qasimov (Azerbejdżan), Myslovitz & NRM (Białoruś), Julia Marcell & Alina Orlova (Litwa) oraz Coma & Guano Apes (Niemcy) – tak niezwykłe połączenie wykonawców z całej Europy mogliśmy oglądać podczas koncertu w ramach Wschodu Kultury/Europejskiego Stadionu Kultury, jaki odbył się końcem czerwca w Rzeszowie.

Motywem przewodnim koncertu Zjednoczeni w różnorodności była wspólnota artystyczna i kulturowa. Muzyka jest językiem ponadnarodowym, wspólnym dla całej Europy. Motywy muzyczne na Wschodzie i Zachodzie są podobne. Aby uwiarygodnić tę tezę do Rzeszowa zaproszono muzyków z krajów Partnerstwa Wschodniego oraz zespoły z Europy Zachodniej, takie jak Guano czy Jimii Tenor.

Koncert, który odbył się 28 czerwca br., transmitowany był na żywo w telewizji TVP Kultura. Na imprezie obecna była Beata Motuk, która przygotowała obszerną fotorelację. (Kliknij w miniaturkę, aby obejrzeć zdjęcie w większej rozdzielczości).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.