VIII Był Sobie Blues – Letni Festiwal Bluesa w Tarnowie już w sierpniu

Ósma edycja Festiwalu Był Sobie Blues startuje już 1 sierpnia. Tegoroczna impreza wzbogacona zostanie o dodatkowe koncerty klubowe, które odbywać będą się w Piwnicach Tarnowskie Centrum Kultury. Na zaproszenie Wojtka Klicha do Tarnowa przyjadą m.in. Natalia Przybysz, Jacek Dewódzki i Piotr „Lupi” Lubertowicz.

Był Sobie Blues jest zapoczątkowanym w 2006 roku, corocznym tarnowskim świętem bluesa, podczas którego na scenie spotykają się bluesowi „wyjadacze” oraz młode blues-rockowe pokolenie. Dotychczas przed miejscową publicznością swoje muzyczne talenty prezentowali m.in. Maciej Maleńczuk, Gienek Loska, Romek Puchowski, Devil Blues, Leszek Cichoński, Piotr Cygowski, Marek Raduli, Boogie Boys, Jan “Kyks” Skrzek, Przytuła & Kruk, Magda Piskorczyk, Kajetan Drozd i Limboski. W 2007 roku w ramach Festiwalu odbył się także specjalny koncert poświęcony osobie i twórczości Tadeusza Nalepy, którego gościem był m.in. lider zespołu TSA, Marek Piekarczyk.

Wojciech Klich

Współautorem Festiwalu oraz animatorem poszczególnych koncertów jest Wojciech Klich – gitarzysta, wokalista, kompozytor, postać kultowa w tarnowskim środowisku muzycznym.

Festiwal, który przez lata zdobył rzeszę wiernych fanów, ewoluuje. Ósma edycja Festiwalu Był Sobie Blues wzbogacona zostanie o koncerty klubowe, które odbywać będą się w czwartki – dzień przed koncertami plenerowymi – w Piwnicach Tarnowskie Centrum Kultury pod wspólnym hasłem „Sam na sam z bluesem”.

Na klubowe koncerty bilety dostępne będą w przedsprzedaży w cenie 10 złotych już od 22 lipca. Na występy plenerowe, które jak zwykle odbywać będą się na tarnowskim Rynku, wstęp będzie wolny. Początek wszystkich koncertów o godzinie 19:30.

Poniżej pełen plan ósmej edycji Festiwalu Był Sobie Blues.

1 sierpnia – „Sam na sam z bluesem”: Jacek Dewódzki (Piwnice TCK, bilety: 10 złotych)
2 sierpnia – 40% Bluesa, Teksasy (Rynek, wstęp wolny)

8 sierpnia – „Sam na sam z bluesem”: Piotr „Lupi” Lubertowicz (Piwnice TCK, bilety: 10 złotych)
9 sierpnia – Wojtek Klich i Goście: Natalia Przybysz, Sebastian Riedel (Rynek, wstęp wolny)

15 sierpnia – „Sam na sam z bluesem”: Arek Zawiliński (Piwnice TCK, bilety: 10 złotych)
16 sierpnia – Nie Strzelać Do Pianisty, Harpcore (Rynek, wstęp wolny)

22 sierpnia – „Sam na sam z bluesem”: Maciek Lipina (Piwnice TCK, bilety: 10 złotych)
23 sierpnia – Marek „Makaron” Motyka, EnRico, Ścigani (Rynek, wstęp wolny) (MAK/materiały prasowe)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.