Patronat: Art Celebration: Jazz & Hip Hop (30.06.2013 r., Rzeszów)

Końcem czerwca w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Stadionu Kultury. Częścią przedsięwzięcia jest koncert łączący muzykę jazzową i hip-hop, w ramach którego w stolicy Podkarpacia wystąpią m.in. Dean Brown, Ten Typ Mes oraz Zbigniew Jakubek.

Jazz & Hip Hop to wyjątkowy projekt koncertowy gromadzący na jednej scenie wybitnych przedstawicieli dwóch, tylko na pozór odległych od siebie gatunków. W ramach Europejskiego Stadionu Kultury, wchodzącego w skład projektu Wschód Kultury, łączącego kulturalną współpracę Białegostoku, Lublina i Rzeszowa, do stolicy Podkarpacia do wspólnego koncertowania zaproszone zostały takie persony, jak: Dean Brown (czterokrotny laureat Grammy, muzyk współpracujący m.in. z Erikiem Claptonem, Joe Zawinulem i Marcusem Millerem), Natalia i Paulina Przybysz, Bernard Maseli, Dj Eprom, Ten Typ Mes, Numer Raz, Tomasz Nowak, Eskaubei i zespół koncertowy w składzie: Zbigniew Jakubek, Robert Cichy, Jan Młynarski oraz Michał Grott.

Wieczorny koncert w urokliwej scenerii dwóch Bożnic, połączony z mappingiem autorstwa Jakuba Hadera oraz przełamany pokazem tanecznym street dancerów z Polski i Ukrainy, będzie unikalną okazją zobaczenia na jednej scenie tak wielu wykonawców w tym konkretnym zestawieniu, współpracujących ze sobą, improwizujących, prezentujących na przemian swoje kompozycje. Wcześniej, w sobotę w Wojewódzkim Domu Kultury od godziny 16. będzie można podpatrzeć pracę muzyków na próbie, a w niedzielę około południa (również w WDK) wziąć udział w krótkich warsztatach, na które nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Przypominam, że już w najbliższy piątek (21 czerwca) odbędzie się impreza Before live show, która zapowiadać będzie projekt Art Celebration: Jazz & Hip Hop. W rzeszowskiej Estrada Caffe na scenie pojawią się: jazzowe trio Funky Flow oraz freestyleowcy Dolar, Konrad i Szyderca. Szczegóły tutaj. AxunArts jest patronem obu imprez. (MAK/materiały prasowe)

Wschód Kultury/Europejski Stadion Kultury 2013
Art Celebration: Jazz & Hip Hop
Wystąpią: Dean Brown, Natalia i Paulina Przybysz, Bernard Maseli, Dj Eprom, Ten Typ Mes, Numer Raz, Tomasz Nowak, Eskaubei i zespół koncertowy w składzie: Zbigniew Jakubek, Robert Cichy, Jan Młynarski oraz Michał Grott
30 czerwca (Synagogue Stage obok BWA; Rzeszów)
Start: godzina 21:00
Wstęp wolny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.