Patronat: I Warsztaty Muzyki Kubańskiej (13.07.2013 r., Warszawa)

Już w lipcu w Warszawie odbędą się I Warsztaty Muzyki Kubańskiej z Olą Nowak – wokalistką pierwszej w Polsce orkiestry salsowej Jose Torres & Salsa Tropical.

Muzyka kubańska to bogactwo rytmiczne i harmoniczne, gratka dla wokalistów i instrumentalistów, znakomite przykłady do rozwoju emisji głosu, brzmienia, artykulacji, pracy przepony i pobudzenia kreatywności poprzez elementy improwizacji i tańca.

Dla kogo?
Warsztaty kierowane są do wszystkich tych, którzy chcą rozwijać się muzycznie, mają już jakieś doświadczenie, ale chcą poszerzać horyzonty, chcą dowiedzieć się więcej o innych gatunkach muzycznych będących ogromną inspiracją do ich własnych działań. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Warsztaty skierowane są zarówno do wokalistów, jak i instrumentalistów. Uczestnicy podczas zajęć będą uczyć się charakterystycznego frazowania, poznają strukturę rytmiczną utworów, nauczę się grać clave z wykorzystaniem przykładów muzycznych w połączeniu z tańcem.

Co w programie?
Po warsztatach, które poprowadzi Aleksandra Nowak spodziewać można się sporej dawki energii, dużej ilości ruchu, tańca, zabawy rytmem, śpiewu z elementami improwizacji, emisją głosu i wszystkich elementów niezbędnych do zapoznania się z kulturą muzyki kubańskiej.

Program jednodniowych zajęć przewiduje naukę konkretnego utworu, na bazie którego wyjaśniane będą poszczególne elementy improwizacji, rytmizacji i artykulacji.

Poniżej szczegółowy program warsztatów.

10:00-12:00 – wprowadzenie
12:30-14:00 – forma utworu, analiza, tłumaczenie; nauka konkretnego utworu z elementami improwizacji
15:00-17:00 – kontynuacja, wprowadzenie elementów choreografii
17:30-19:00 – podsumowanie oraz prezentacja utworu plus niespodzianka w postaci animacji przygotowanej przez prowadzącą

Kim jest prowadząca?
Aleksandra Nowak to wokalistka pierwszej w Polsce orkiestry salsowej Jose Torres & Salsa Tropical. Jej dziewięcioletnia współpraca z zespołem sprawiła, że jest jedną z nielicznych nadwiślańskich wokalistek posiadających tak dużą wiedzę i doświadczenie wokalne i sceniczne z zakresu szeroko pojętej muzyki latynoskiej. Oprócz tego, Ola jest także doświadczonym pedagogiem z dziesięcioletnim stażem. Obecnie wykłada śpiew na Uniwersytecie w Lublinie oraz prowadzi zespoły wokalne w Zespole Szkół Muzycznych na Bendarskiej.

Jako wokalistka współpracuje także z zespołem Anna Serafińska Groove Machine, z Olo Walicki Kaszebe 2 oraz współtworzy zespół Dziewczyny, który szerszej publiczności dał się poznać dzięki udziałowi w pierwszej polskiej edycji programu „X-Factor”. Artystka z zespołem wydała także płytę „Dziewczyny z sąsiedztwa”.

Zapisy i cena
Udział w całodniowych warsztatach to 50 złotych. Dla osób spoza Warszawy możliwość wzięcia udziału w zajęciach razem z noclegiem w cenie 80 złotych. Każdy z uczestników po warsztatach otrzyma dodatkowo materiały związane z kulturą i muzyką kubańską uzupełniające tematykę zajęć.

Warsztaty odbędą się w stołecznym klubie COCOdeORO mieszczącym się na ul.Potockiej 14 (wejście od Marii Kazimiery). Ich organizatorem jest niezależne wydawnictwo kreatywne Captain Earth. Zapisów dokonywać można za pośrednictwem maila captain.earth.official@gmail.com. Ilość miejsc jest ograniczona. AxunArts objęło warsztaty patronatem. (MAK/materiały prasowe/plakat wykonała Ewelina Gąska)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.